Lidzbark.pl
Ruszył nabór wniosków do I Lidzbarskiego Budżetu Obywatelskiego

Ruszył nabór wniosków do I Lidzbarskiego Budżetu Obywatelskiego

Drodzy Mieszkańcy,

Do ostatnich dni wpływały do nas wnioski do budżetu roku 2017. To obszerna i wartościowa pula propozycji.  Pochodzą one głównie od osób pełniących różne funkcje decyzyjne w naszym mieście lub grup mieszkańców. Odnosząc się z szacunkiem i podziwem do Państwa inicjatywy i zaangażowania w życie naszej społeczności zdecydowałem o jeszcze większej partycypacji mieszkańców w procesie decyzyjnym.

Dziś zapraszam Państwa do udziału w procesie tworzenia pierwszego Lidzbarskiego Budżetu Obywatelskiego. Nadrzędnym celem projektu jest Państwa aktywne uczestnictwo w podejmowaniu decyzji o wydatkowaniu części środków publicznych na wskazane przez Państwa cele, poprzez zgłaszanie własnych projektów i udział w głosowaniu na najlepsze. W tym roku czekamy na Państwa projekty możliwe do zrealizowania w kwocie do 100 tysięcy złotych. Każdy Mieszkaniec Lidzbarka, który w dniu złożenia wniosku ukończył 16. rok życia, może zdecydować na co przeznaczyć te pieniądze.

Jestem pewien, że Państwa zaangażowanie zaowocuje ogromem projektów znacząco wpływających na rozwój i poprawę atrakcyjności Lidzbarka. Poprzez zaangażowanie w Lidzbarski Budżet Obywatelski każdy z Was ma realną szansę zmienić oblicze Lidzbarka. Namawiam do aktywności i dzielenia się swoimi pomysłami. Razem budujmy lepszy Lidzbark.

 Burmistrz Lidzbarka Maciej Sitarek

Harmonogram konsultacji społecznych dot. Lidzbarskiego Budżetu Obywatelskiego

  • od 22 września 2016r. do 14 października 2016r. - Zgłaszanie wniosków obywatelskich zadań do budżetu obywatelskiego
  • od 17 października 2016r. do 19 października 2016r. - Formalna ocena przez Zespół konsultacyjny zgłoszonych wniosków obywatelskich
  • od 21 października 2016r. do 28 października 2016r. - Głosowanie nad złożonymi  wnioskami obywatelskimi
  • od 02 listopada  2016r. do 03 listopada 2016r.- Ustalenie wyników glosowania przez Zespół konsultacyjny oraz przedstawienie wyników Burmistrzowi
  • 04 listopada  2016r. - Opublikowanie na stronie www.bip.umig.lidzbark.pl oraz www.lidzbark.pl wyników listy wniosków zakwalifikowanych do realizacji w ramach budżetu Gminy Lidzbark na 2017r.

Załączniki:

Formularz zgłoszenia Kalendarz czynności Karta do głosowania Regulamin                

Noclegi w Lidzbarku

Warto do nas zajrzeć i zostać dłużej. Ośrodki wczasowe, kolonijne, gospodarstwa agroturystyczne i obiekty bazy hotelowej pozwolą każdemu znaleźć odpowiednią dla siebie ofertę. U nas zachwycą się Państwo malowniczymi krajobrazami wypoczywając wśród jezior i meandrującej pośród lasów i łąk rzeki Wel.

Dowiedz się więcej