Lidzbark.pl
Otwarto ścieżkę rowerową wokół Jeziora Lidzbarskiego - Weltrack

Otwarto ścieżkę rowerową wokół Jeziora Lidzbarskiego - Weltrack

Otwarto długo wyczekiwaną ścieżkę rowerową wokół Jeziora Lidzbarskiego. Kilka miesięcy wytężonej pracy i już mamy jedyny taki obiekt w północnej Polsce. Trasa jak mówią pierwsi goście jest bardzo malownicza, urokliwa i pełna atrakcji.

- Po przebyciu tych kilku kilometrów powiem krótko: to są dobrze wydane pieniądze. Ścieżka o długości 8,5 kilometra, różnorodna, i dla młodszych i dla starszych. Na pewno wiele radości przyniesie zarówno mieszkańcom miejscowości Lidzbark jak i przybywających do was turystów – mówi Zbigniew Cieciuch, Dyrektor Departamentu Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego UM w Olsztynie. Trasa rowerowa wokół Jeziora Lidzbarskiego jest w pełni utwardzona, oznakowana i przygotowana nie tylko do jazdy, ale i odpoczynku. - To bardzo interesująca ścieżka rowerowa typu Single Track, czyli już sama nazwa wskazuje, że jest to ścieżka jednokierunkowa. Rozpoczyna się na końcu ulicy Lipowej przy ośrodku wypoczynkowym Lech. Gorąco zapraszam wszystkie rodziny, rodziny z dziećmi, zawodników MTB półzawodowych jak i zawodowców do tego, by objechać tę trasę. Podczas niej mnóstwo różnego rodzaju atrakcji, muld, wyskoczni, zapadni i miejsca do odpoczynku i serwisowania rowerów. Jest to bardzo ładna, malownicza ścieżka rowerowa, na którą dofinansowanie udało nam się pozyskać w ramach RPO województwa W-M przy udziale środków miasta i gminy Lidzbark. Jest to jedyna taka atrakcja w północnej Polsce. Serdecznie zapraszam, by przejechać się odkryć malownicze wąwozy, spojrzeć na Jezioro Lidzbarskie z góry, trochę powdychać świeże lidzbarskie powietrze. Serdecznie wszystkich zapraszam, trasa jest już otwarta, startujemy na końcu ulicy Lipowej – mówi Maciej Sitarek, burmistrz Lidzbarka. Nad prawidłowością wykonania inwestycji czuwał Departament Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie i jest pod wrażeniem jej wykonania: - Projekt uzyskał dofinansowanie w RPO województwa W-M na lata 2014 – 2020 z osi VI Kultura i Dziedzictwo. Całkowita wartość to około 720 tysięcy złotych w tym dofinansowanie Unii Europejskiej 620 tysięcy, więc dosyć spory projekt. To dobrze przygotowany projekt, nie było wiele poprawek, uzyskał wysokie miejsce na liście rankingowej. Sam przebieg realizacji inwestycji przebiegał sprawnie, bez żadnych problemów. Także oby więcej inwestycji tego typu i sprawnie przeprowadzonych projektów w województwie – dodaje Zbigniew Cieciuch. Na trasie znajdziemy przeszkody o różnym stopniu trudności, miejsca, gdzie będzie można naprawić rower gdy dojdzie do jakiegoś uszkodzenia oraz wiaty do odpoczynku. Nowa ścieżka rowerowa jest przyjazna zarówno dla zaawansowanych zawodników MTB ale i dla zwykłych amatorów jazdy na rowerze. [av_gallery ids='37203,37204,37207,37209,37210,37211' style='thumbnails' preview_size='portfolio' crop_big_preview_thumbnail='avia-gallery-big-crop-thumb' thumb_size='portfolio' columns='5' imagelink='lightbox' lazyload='avia_lazyload' av_uid='av-19m4gaa']   [av_video src='https://www.youtube.com/watch?v=CiY0MmByg30' format='16-9' width='16' height='9' av_uid='av-ti3yr6'] Link do profilu na Facebook'u https://www.facebook.com/weltrack/   MO

Noclegi w Lidzbarku

Warto do nas zajrzeć i zostać dłużej. Ośrodki wczasowe, kolonijne, gospodarstwa agroturystyczne i obiekty bazy hotelowej pozwolą każdemu znaleźć odpowiednią dla siebie ofertę. U nas zachwycą się Państwo malowniczymi krajobrazami wypoczywając wśród jezior i meandrującej pośród lasów i łąk rzeki Wel.

Dowiedz się więcej