Lidzbark.pl
Do końca świata i jeden dzień dłużej. WOŚP w Lidzbarku zagrał po raz 30.

Do końca świata i jeden dzień dłużej. WOŚP w Lidzbarku zagrał po raz 30.

Lidzbark jak co roku zaskoczył wszystkich ogromem hojności i pozytywnej energii. W minioną niedzielę po raz 30. zagraliśmy wspólnie z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy.

30. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już za nami. Lidzbark gra z Orkiestrą od samego początku. W tym roku celem zbiórki było pozyskanie środków na zapewnienie najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci pod hasłem „Przejrzyj na oczy”.

Coroczna kwesta uliczna, koncertowe licytacje, stoiska wystawców jak również darczyńców pozwoliły na zebranie rekordowej w stosunku do poprzedniego roku kwoty 46.518.29 zł.  Same licytacje to kwota 27 000 zł.

Tegoroczna edycja WOŚP pokazała po raz kolejny, że mieszkańcy gminy Lidzbark nie są obojętni na potrzeby chorych dzieci. Zbiórka pieniędzy rozpoczęła się już od godziny 7:00.

Punktualnie o 14:00 rozpoczęliśmy koncertowe granie, które tradycyjnie odbyło się w lidzbarskiej hali sportowo-widowiskowej. Wydarzenie rozpoczęła swoim wystąpieniem Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP z Lidzbarka. Lidzbarski finał nie odbył się bez występu gwiazd. Na scenie pojawili się Kasjan, zespół Golden Life, Faster oraz lidzbarska zdolna młodzież: Natalia Pawelska, Julia Drumińska, Zuzanna Pater, Patrycja Kilanowska i Krzysztof Malinowski. Tego dnia Lidzbark odwiedziły także ponownie gwiazdy znanego i lubianego programy Discovery Channel Złomowisko.pl w składzie Kapitan Rafał Jawor, Siwy Edek i Janusz Pawłowski. Przerwy pomiędzy występami urozmaicane były licytacjami gadżetów WOŚP oraz sprzedażą fantów i usług, które zostały przekazane przez ofiarodawców, zarówno firmy jak i osoby prywatne, które wspierają nas od wielu lat.

Nie zabrakło pysznych ciast w kawiarence, które dostarczyli nasi sołtysi, swojskiego jadła z grilla, grochówki i bigosu oraz czarniny, które ufundowali koła gospodyń wiejskich, lokalni przedsiębiorcy – Dariusz Czajkowski Drew-Pak, Masarnia Kamińscy oraz Michał Breski, Bar Chata i Piekarnia GS. Najmłodsi uczestnicy imprezy mogli skorzystać z małpiego gaju ufundowanego przez firmę Sniper oraz kącika atrakcji przygotowanego przez Przedszkole Bajkowy Zakątek oraz Żłobek Miejski.

Jak co roku nasi wolontariusze dotarli do Warszawy, gdzie na ulicach stolicy kwestowali w towarzystwie lidzbarskiego Welusia. Jedna z wolontariuszek, Matylda, która w Wielkiej Orkiestrze uczestniczy niemal od urodzenia, dotarła nawet do Gdańska, gdzie kwestowała na Długim Targu.

Tradycyjnie także finał Orkiestry zorganizowali uczniowie Szkoły Podstawowej w Dłutowie. Już w sobotę wolontariusze zbierali pieniądze do puszek, a także zorganizowali licytację zebranych fanów. Wszystko po to, aby zebrać jak najwięcej pieniędzy, ale także uczestniczyć w niedzielnym finale WOŚP w Lidzbarku

Dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do sukcesu 30. Finał Wielkiej Orkiestry. Dziękujemy wolontariuszom za ogromny wkład pracy, wszystkim wykonawcom programu artystycznego, licytującym, sponsorom, a także licznie przybyłym mieszkańcom gminy Lidzbark i nie tylko, którzy nie szczędzili grosza aby wesprzeć finansowo tegoroczną akcję.

Lidzbarski finał WOŚP nie mógłby się odbyć bez wsparcia sponsorów. Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli nas tego dnia poświęconym przez siebie czasem, ciastem do kawiarenki i dobrym słowem. Jest nam niezmiernie miło, że zawsze możemy na Was liczyć! Do zobaczenia za rok na 31. Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! SIEMA!

Szczególne podziękowania dla:

 • Hufiec ZHP Lidzbark
 • Ochotnicza Straż Pożarna w Lidzbarku
 • Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP Lidzbark
 • pracownicy MGOK, MOSiR, UMiG, CUW
 • Masarnia Kamińscy
 • Drew-pak Dariusz Czajkowski
 • Art - Ryb
 • Michał Breski
 • Firma Sniper
 • Mazur Event
 • Firma RS5
 • ATM Developer
 • Sołtysi gminy Lidzbark oraz Koła Gospodyń Wiejskich
 • Przedszkole Bajkowy Zakątek
 • Żłobek Miejski

Noclegi w Lidzbarku

Warto do nas zajrzeć i zostać dłużej. Ośrodki wczasowe, kolonijne, gospodarstwa agroturystyczne i obiekty bazy hotelowej pozwolą każdemu znaleźć odpowiednią dla siebie ofertę. U nas zachwycą się Państwo malowniczymi krajobrazami wypoczywając wśród jezior i meandrującej pośród lasów i łąk rzeki Wel.

Dowiedz się więcej