Lidzbark.pl
Czy wystarczy cierpliwości i pokory ?..

Czy wystarczy cierpliwości i pokory ?..

W dniach 25-27 listopada 2022 w SĘPÓLNIE KRAJEŃSKIM, rozegrano 2.Grand Prix Polski Młodziczek i Młodzików w Tenisie Stołowym. Turniej rozegrano według nowych zasad, mających na celu podnieść poziom rywalizacji. Uległa też zmianie liczba uczestników w turnieju. Brało w nim, nie po 64, a po 48. zawodniczek i zawodników z podziałem na KAT. PIERWSZĄ ( 24 najlepsze zawodniczki w kraju) i KAT. DRUGĄ (pozostałe).

W turnieju, nie zabrakło naszych zawodniczek. Nasz Klub reprezentowały: RUCIŃSKA Lena i SKUZA Karolina. Obie grały w PIERWSZEJ KATEGORII dzięki swoim wysokim Rankingom Ogólnopolskim (Lena nr 7. i Karolina nr 24.).

Na wynik, liczyliśmy trochę lepszy. LENA, w turnieju zajęła miejsce w przedziale 17-24, natomiast KAROLINA 25-32. Jeżeli chodzi o grę, ogólnie wyglądało to dobrze (za wyjątkiem pierwszej gry Leny w grupie). KAROLINA dzielnie walczyła z Olą Makar z Przemyśla – turniejową „jedynką” i wieloma innymi, wyżej od siebie rozstawionymi rywalkami. Akcje mogły się podobać, utrzymywała długie wymiany i sety często kończyły się „na przewagi”. U LENY było podobnie. Z każdym, następnym meczem, rozkręcała się co raz bardziej. Dobra gra, dużo długich wymian, ciekawe rozwiązania akcji. Wszystko szło w dobrym kierunku. Niestety PECH DOPADŁ NAS i tym razem. O wejście do czołowej „16” turnieju, z Natalią Kiersnowską (z Białegostoku) przegrywała 0-2 i rewelacyjnie się odbudowała. Następne dwa sety rozstrzygnęła, w pięknym stylu na swoją korzyść. Wydawało się, że znalazła na Natalię receptę. W decydującym secie „szły bardzo równo” ale niestety… kolejny raz, zabrakło tego sportowego szczęścia. I w samej końcówce, Natalia okazała się lepsza wygrywając cały pojedynek 3-2. Tak się zastanawiam, ile jeszcze Lena musi doznawać takich porażek, tak podnosić się z beznadziejnych sytuacji. Trenuje dużo, trenuje dobrze. Może potrzeba trochę „chłodnej głowy”. Myślę, że to kiedyś zostanie wynagrodzone. Ja jestem przekonany a Lenie życzę wytrwałej, ciężkiej pracy i cierpliwości, podsumował, zadowolony z gry OBU ZAWODNICZEK w turnieju, trener Sławek Ostrowski.

 

TRENER  SŁAWOMIR  OSTROWSKI