Lidzbark.pl
Za nami najważniejsze turnieje w sezonie 2022/23

Za nami najważniejsze turnieje w sezonie 2022/23

DOBRA POSTAWA  JULII  W MISTRZOSTWACH  POLSKI  KADETEK

W dniach 11-14 maja 2023 r. w ŚWIDWINIE rozegrano Mistrzostwa Polski Kadetek w tenisie stołowym. Swoją obecność w tym turnieju, pozytywnie zaznaczyła, nasza zawodniczka – WITKOWSKA Julia.

Bardzo podobała mi się postawa Julii. Jej zaangażowanie, wola walki, determinacja i staranne wykonywanie moich (trenera) wskazówek, dają podstawy do optymizmu na przyszłość – zaznaczył zadowolony trener Sławek. Po wcześniejszych eliminacjach, w Mistrzostwach startowały 64 zawodniczki. Julia zajęła 49 miejsce.

Skorzystaliśmy z okazji i Julia ma fotkę na pamiątkę z byłym, najlepszym tenisistą stołowym (po śp. Andrzeju Grubbie) Polski i czołowym zawodnikiem w świecie – Lucjanem Błaszczykiem.

W tym miejscu, BARDZO DZIĘKUJĘ Państwu Katarzynie i Andrzejowi Witkowskim za znaczącą pomoc w możliwości uczestnictwa w tych Mistrzostwach. Po raz kolejny, przekonuję się, że na Rodziców zawsze mogę liczyć. Którzy bardzo wspierają moją sekcję. Za co BARDZO IM WSZYSTKIM DZIĘKUJĘ – zakończył trener Sławek Ostrowski.

 

ŚWIETNY WYSTĘP  NASZYCH  ZAWODNICZEK W  MIĘDZYWOJEWÓDZKICH  MISTRZOSTWACH MŁODZICZEK

W dniu 14 maja 2023 r. w JEZIORANACH rozegrano Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodziczek w tenisie stołowym. Nasz klub reprezentowały: RUCIŃSKA Lena ; SKUZA Karolina ; ŁOZIŃSKA Natalia i CZARNOMORZEC Julia. Mistrzostwa rozegrano w dwóch konkurencjach: grze pojedynczej i grze podwójnej. Prawo startu miały zawodniczki znajdujące się w pierwszej „12” rankingu swojego województwa.

Nasze zawodniczki ponownie potwierdziły dominację w tej kategorii wiekowej. Lena zdobyła I miejsce a Karolina III miejsce w grze pojedynczej. Także Lena z Karoliną wywalczyły I miejsce w grze podwójnej. Pozostałe zawodniczki tj. Łozińska Natalia zajęła 13. miejsce a Czarnomorzec Julia 17. miejsce. Natomiast w grze podwójnej, Julia i Natalia, zagrały bardzo poprawnie, stawiając długimi fragmentami opór bardzo dobrej parze (późniejszym finalistkom) z Warszawy.

Dziewczyny podczas turnieju, pokazały „kawałek” bardzo dobrego tenisa. Ciekawe akcje, różnorodność zagrań, długie wymiany, bardzo cieszyły oko. Oprócz gry, dobrze sobie radziły w sytuacjach stresowych (odporność psychiczna). Potrafiły „wychodzić z trudnych sytuacji” obronną ręką i TO cieszy najbardziej – zakończył zadowolony z wyniku i postawy swoich podopiecznych, trener Sławek Ostrowski.

A SZCZĘŚCIE  BYŁO  TAK BLISKO…

W dniach 19-21 maja 2023 r. w RZESZOWIE rozegrano MISTRZOSTWA POLSKI MŁODZICZEK i MŁODZIKÓW w tenisie stołowym. Nasz klub reprezentowały: RUCIŃSKA Lena i SKUZA Karolina. Zawodniczki startowały zarówno w turnieju drużynowym jak i indywidualnym (jako zawodniczki z limitu ogólnopolskiego), zapracowały sobie na to przez cały sezon.

W „drużynówce”, dziewczyny zakończyły rywalizację na bardzo dobrym, V miejscu. Miłym akcentem był wygrany pojedynek Leny z Zuzanną Piekarczyk (turniejową „3”) z Wadowic, w bardzo dobrym stylu, 3-1. Jesteśmy PIĄTĄ DRUŻYNĄ W POLSCE w kat. Młodziczek, w towarzystwie m.in. drużyn z Rzeszowa, Krakowa, Brzegu Dolnego i wśród nich… nasz mały LIDZBARK. Miejsce bardzo dobre ale przeżyliśmy z dziewczynami ogromny zawód gdyż MEDAL był tak bardzo blisko.

Podobnie było w turnieju indywidualnym. LENA i KAROLINA grały na swoim dobrym a momentami na bardzo dobrym poziomie. Co do gry, nie miałem zastrzeżeń. Lena o wejście do czołowej „8”, najpierw przegrywała 0-2 w setach, zdołała dogonić rywalkę, wygrywając następne dwa sety, wyrównując stan meczu na 2-2. W decydującym secie – stawką był ćwierćfinał i możliwość walki o medale – Lena prowadziła 10-5, miała 8 meczboli i nie zdołała przechylić pojedynku na swoją korzyść, przegrywając cały mecz 2-3. Ostatecznie na 64. zawodniczki, Lena zajęła 9. miejsce a Karolina 17. miejsce (to był bardzo dobry wynik Karoliny).

Tak naprawdę szczęście podczas tych Mistrzostw nas opuściło (teraz wiemy jak ono jest ważne). Szkoda, że te „PIĘKNO SPORTU” tak nas doświadczyło. Mimo - uważam niezłych wyników - pozostał potworny żal po niewykorzystanych szansach, zakończył… trener Sławek.

 

Przed nami jeszcze jeden turniej a mianowicie, Mistrzostwa Polski Zrzeszenia Ludowe Zespoły Sportowe, które zostaną rozegrane w dniach 16-18 czerwca 2023 w Brzegu Dolnym. Musimy zapomnieć o niepowodzeniach i pozytywnie, z dobrym wynikiem zakończyć – i tak niezły – sezon 2022/2023 podsumował trener Sławek.

 

Trener  Sławomir  Ostrowski.