Lidzbark.pl
Święto Ryby w Wąpiersku

Święto Ryby w Wąpiersku

W sobotę 6 lipca odbyła się kolejna edycja „Dnia Ryby” w Wąpiersku. Imprezę poprowadził Tomasz Iwan, a u jego boku stanęła Zuzanna Cybulska z nowo powstałego Koła Gospodyń Wiejskich w Wąpiersku. Festyn po raz pierwszy zorganizował debiutujący sołtys Wojciech Cybulski.

Podczas degustacji dominowały potrawy z rybką w roli głównej, nie zabrakło kiełbasek z grilla oraz słodkich przekąsek. Czas przybyłym gościom umilały występy młodych talentów z sołectwa Wąpiersk, członków Senior+, a także Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Lidzbarka. Nie zabrakło atrakcji dla najmłodszych uczestników festynu. Były przejażdżki bryczką, wóz strażacki, dmuchańce, zjeżdżalnie, motocykliści oraz kule wodne. Najwięcej radości i kolorów dostarczyła sołecka edycja święta kolorów, podczas której najmłodsi obrzucali się kolorowymi proszkami ze swoimi znajomymi. Nie zabrakło także atrakcji dla dorosłych, odbyły się konkursy na najlepszą potrawę i zabawy zręcznościowe, a także loteria fantowa, której główną nagrodą był wyjazd do gospodarstwa agroturystycznego. Dzięki zaplanowanym zabawom żaden z uczestników festynu nie odszedł z pustymi rękami. Wieczór zakończyła zabawa taneczna, która  potrwała do późnych godzin nocnych. Zapraszamy w przyszłym roku!

Noclegi w Lidzbarku

Warto do nas zajrzeć i zostać dłużej. Ośrodki wczasowe, kolonijne, gospodarstwa agroturystyczne i obiekty bazy hotelowej pozwolą każdemu znaleźć odpowiednią dla siebie ofertę. U nas zachwycą się Państwo malowniczymi krajobrazami wypoczywając wśród jezior i meandrującej pośród lasów i łąk rzeki Wel.

Dowiedz się więcej