Lidzbark.pl
Pierwsze łopaty wbite! Classic Sofa rusza z budową zakładu w Lidzbarku

Pierwsze łopaty wbite! Classic Sofa rusza z budową zakładu w Lidzbarku

W czwartek 18 lipca uczestniczyliśmy w historycznym wydarzeniu – symbolicznym wbiciu pierwszej łopaty pod budowę nowoczesnej fabryki mebli tapicerowanych firmy Classic Sofa należącej do Grupy Szynaka. Będzie kosztować 25 milionów złotych i docelowo ma zatrudniać nawet 500 osób! Właściciel Jan Szynaka podkreśla, że powstający w Lidzbarku zakład ma być jednym z największych w Polsce. - Założenie jest takie, by Lidzbark stał się dla nas główną siedzibą i głównym zakładem, gdzie będzie realizowana produkcja mebli tapicerowanych. Ambicje są duże, zawsze jednak muszą być ciekawe pomysły, które chcemy realizować tu na terenie Lidzbarka Welskiego. Obiecywałem burmistrzom – samorządowcom i przyjaciołom tu w Lidzbarku, że kolejna inwestycja będzie realizowana w Lidzbarku Welskim. Zawsze dotrzymujemy słowa więc kolejną inwestycją jest właśnie Lidzbark Welski – mówi Jan Szynaka, Grupa Szynaka.

Zadowolenia z rozpoczętej inwestycji nie krył burmistrz Lidzbarka, dla którego zakład produkcji mebli był oczkiem w głowie i złożoną kilka lat temu obietnicą wyborczą: 

 - Dzisiaj historyczna chwila – jeszcze przed kilkoma dniami mieliśmy tu pole i dużą uprawę porzeczek, z których zostały już tylko powidła. Dziś ma tu miejsce wkopanie łopaty pod budowę dużego zakładu produkcji tapicerki meblowej. Za kilka miesięcy będzie tu miejsce pracy dla 150 osób, pracodawca stabilny, odpowiedzialny społecznie i mający bardzo duże perspektywy rozwojowe. Jest to dobre miejsce pracy dla ludzi z ambicjami, chcących się doskonalić bo z pewnością takie możliwości będą od teraz w Lidzbarku. To również realizacja obietnicy, która miałem okazję złożyć jakiś czas temu naszym mieszkańcom. Tym bardziej cieszę się, że ona ma dziś swoje spełnienie – dodaje burmistrz Maciej Sitarek.

Wojewoda Artur Chojecki podkreśla, że wpływ na decyzję o budowie zakładu miały zarówno funkcjonowanie Warmińsko Mazurskiej Strefy Ekonomicznej jak i działania rządu:

 - To kolejna inwestycja w branży meblarskiej, która jest wiodąca branżą w naszym regionie, ale i w kraju. Dzięki Szynaka Meble mamy stabilna pracę, rozwój naszego województwa. Stąd kolejna inwestycja tej grupy – to wyraz tego, że branża meblowa ma ogromny potencjał. Jestem przekonany, że będzie tak w kolejnych latach. Wpływ na to ma Warmińsko Mazurska Strefa Ekonomiczna i działanie rządu nastawione na to, by rozwijać kluczowe i priorytetowe branże naszego kraju – mówi Wojewoda Artur Chojecki.

Na początku w nowym zakładzie pracę znajdzie około 150 osób. Docelowo Classic Sofa ma ich zatrudniać od 400 do 500! To diametralnie zmieni sytuację na lokalnym rynku pracy:

 - Dziś Warmia i Mazury to wysoki stopień bezrobocia, jednak tam, gdzie zlokalizowane są zakłady Grupy Szynaka to bezrobocie sięga tylko 3 – 4 procent. Okazuje się, że już zaczyna nam brakować solidnych pracowników. Zaczynają się pokazywać ludzie zza wschodniej granicy. A na naszym terenie jest jeszcze wielu wspaniałych ludzi. Chcemy to kilkunasto-procentowe bezrobocie w Lidzbarku zlikwidować, lub chociaż doprowadzić do tych 3 – 4 procent, które są w innych miastach. W perspektywie będzie tu miało zatrudnienie od 400 do 500 pracowników i zakład będzie należał do jednych z czołowych zakładów produkujących meble tapicerowane w Polsce – tłumaczy Jan Szynaka.

https://www.youtube.com/watch?v=9gd85tAvBgk

Noclegi w Lidzbarku

Warto do nas zajrzeć i zostać dłużej. Ośrodki wczasowe, kolonijne, gospodarstwa agroturystyczne i obiekty bazy hotelowej pozwolą każdemu znaleźć odpowiednią dla siebie ofertę. U nas zachwycą się Państwo malowniczymi krajobrazami wypoczywając wśród jezior i meandrującej pośród lasów i łąk rzeki Wel.

Dowiedz się więcej