Lidzbark.pl
Medale dla Rodziców Żołnierzy

Medale dla Rodziców Żołnierzy

Medale „Za zasługi dla obronności kraju” to polskie odznaczenie wojskowe nadawane przez Ministra Obrony Narodowej. Medal ten został ustanowiony przez Sejm ustawą z dnia 21 kwietnia 1966 r. i stanowi wyraz wysokiego uznania dla rodziców, którzy wychowali swoje dzieci na wzorowych żołnierzy. Przyznawany jest za zasługi i wkład w umacnianie obronności kraju oraz rodzicom, których troje i więcej dzieci służyło w Wojsku Polskim.

29 kwietnia w Urzędzie Miasta i Gminy w Lidzbarku odznaczenia przyznane przez Ministra, wręczył Burmistrz Lidzbarka Maciej Sitarek wraz z Wojskowym Komendantem Uzupełnień w Ostródzie ppłk Adamem Basak. Medale trafiły w ręce trzech rodzin. Wśród odznaczonych znalazł się pan Andrzej Nowak, ojciec sześciu synów, którzy odbyli zasadniczą służbę wojskową oraz córki, która posiada kartę mobilizacyjną. Odznaczeni zostali również Państwo Regina i Zbigniew Szynaka, rodzice córki i 3 synów pełniących nienaganną służbę wojskową oraz Anna i Andrzej Wiśniewscy, którzy wychowali trzech synów na wzorowych żołnierzy.
Zarówno Burmistrz Lidzbarka, jak i Wojskowy Komendant Uzupełnień w serdecznych słowach złożyli gratulacje, słowa uznania za wychowanie swoich dzieci w duchu patriotyzmu i oddania Ojczyźnie.

Noclegi w Lidzbarku

Warto do nas zajrzeć i zostać dłużej. Ośrodki wczasowe, kolonijne, gospodarstwa agroturystyczne i obiekty bazy hotelowej pozwolą każdemu znaleźć odpowiednią dla siebie ofertę. U nas zachwycą się Państwo malowniczymi krajobrazami wypoczywając wśród jezior i meandrującej pośród lasów i łąk rzeki Wel.

Dowiedz się więcej