Lidzbark.pl
Maseczki ochronne dla Mieszkańców Miasta i Gminy

Maseczki ochronne dla Mieszkańców Miasta i Gminy

W trosce o zdrowie i życie każdego Mieszkańca Urząd Miasta i Gminy Lidzbark, we współpracy z lokalnymi szwalniami (SE-DA profesjonalne tekstylia hotelowe, Skórpol), przygotował bezpłatne maseczki dla wszystkich Mieszańców.
W pierwszej kolejności trafią one do osób szczególnie narażonych na kontakt z osobami zakażonymi. Maseczki trafią m.in. do policjantów, pracowników sklepów, banków, punktów usługowych, poczty.
Następnie maseczki będą dostępne dla każdego Mieszkańca. Na terenie Gminy Lidzbark będą dystrybuowane przez jednostki OSP oraz sołtysów. Na terenie miasta będą dostępne bezpłatnie w sklepach i miejscach publicznych. Wkrótce podamy listę tych punktów.
➡️ Przy okazji apelujemy do naszych Mieszkańców: zachowujcie zasady obowiązujące w sklepie, w banku czy na poczcie - zachowujcie dystans. Jeśli trzeba, dezynfekujcie dłonie, noście maseczki. Szanujcie zdrowie tych, którzy najbardziej narażeni są na kontakt z chorymi. Jednoczenie pamiętajmy, że maseczka nie jest antidotum na koronawirusa. Jest jednym ze sposobów ograniczenia jego rozprzestrzeniania. Maseczka to świadomość, że nie narażacie siebie i innych osób jako np. bezobjawowi nosiciele. Bo każdy z nas może być bezobjawowym nosicielem.
Jeśli dzięki tym maseczkom choć jedna osoba uniknie zakażenia, to już będzie sukces.
➡️ Jednocześnie przypominamy! Jeśli nie musisz, nie wychodź. #ZOSTAŃWDOMU. Jesteś odpowiedzialny za siebie oraz najbliższych!

Noclegi w Lidzbarku

Warto do nas zajrzeć i zostać dłużej. Ośrodki wczasowe, kolonijne, gospodarstwa agroturystyczne i obiekty bazy hotelowej pozwolą każdemu znaleźć odpowiednią dla siebie ofertę. U nas zachwycą się Państwo malowniczymi krajobrazami wypoczywając wśród jezior i meandrującej pośród lasów i łąk rzeki Wel.

Dowiedz się więcej