Lidzbark.pl
Lidzbarski Budżet Obywatelski: nie zwlekaj, złóż projekt!

Lidzbarski Budżet Obywatelski: nie zwlekaj, złóż projekt!

Etap zgłaszania wniosków obywatelskich zadań do budżetu obywatelskiego kończy się 4 września. Nie czekajcie na ostatnią chwilę, by przedstawić swoją propozycję. Do zagospodarowania jest kwota 100 tysięcy złotych!

Mechanizm jest bardzo prosty: każda osoba mieszkająca w Lidzbarku, która ukończyła 16 rok życia może złożyć propozycję zadania. Warunek? Musi być ono zgodne z prawem, możliwe do wykonania w ciągu jednego roku i mieścić się w kwocie budżetu, czyli 100 000 zł. Na zadania, które spełnią te wymagania będziemy mogli głosować pod koniec września. Propozycje, które zyskają największe poparcie, zostaną wpisane do budżetu miasta i zrealizowane w 2021 roku.

Wnioski budżetowe należy składać na specjalnych formularzach zgłoszeniowych. Formularze zgłoszeniowe są dostępne w:  Urzędzie Miasta i Gminy w Lidzbarku oraz tutaj:

Pomoc w wypełnieniu wniosku można uzyskać w Urzędzie Miasta i Gminy w Lidzbarku, ul. Sądowa 21, pok. 12, tel. 23 696 15 05 wew. 182.

Liczymy na to, że i w tym roku nie zabraknie pomysłów, które wzbogacą i uatrakcyjnią nasze miasto.

Noclegi w Lidzbarku

Warto do nas zajrzeć i zostać dłużej. Ośrodki wczasowe, kolonijne, gospodarstwa agroturystyczne i obiekty bazy hotelowej pozwolą każdemu znaleźć odpowiednią dla siebie ofertę. U nas zachwycą się Państwo malowniczymi krajobrazami wypoczywając wśród jezior i meandrującej pośród lasów i łąk rzeki Wel.

Dowiedz się więcej