Lidzbark.pl
Lidzbark wybrał po raz 5!

Lidzbark wybrał po raz 5!

W ostatnią sobotę zakończyliśmy głosowanie na projekty, które zgłosiliście Państwo w ramach Lidzbarskiego Budżetu Obywatelskiego 2021. Przez ostatnie dni pieczołowicie liczyliśmy i sprawdzaliśmy głosy.
Możemy ogłosić oficjalne wyniki głosowania.

Z 5 zakwalifikowanych zdecydowanie zwyciężył projekt Młodzieżowej Rady Miejskiej „Budowa skateparku”.

W czasie głosowania, odbywającego się miedzy 21 a 26 września, mieszkańcy Lidzbarka oddali 485 głosów. Głosów nieważnych było 37, przy czym o nieważności decydował m.in. brak podpisu osoby głosującej pod oświadczeniem lub głos oddany przez mieszkańca nieuprawnionego do głosowania.

Wśród zgłoszonych projektów najwięcej głosów, bo aż 207 zebrał projekt „Budowa skateparku”. Na drugim miejscu uplasował się wniosek obywatelski „Park nas Skarpie” w stylu łąki kwiatowo – ziołowej, na 3 zaś – Okule – miejsce na relax.

Noclegi w Lidzbarku

Warto do nas zajrzeć i zostać dłużej. Ośrodki wczasowe, kolonijne, gospodarstwa agroturystyczne i obiekty bazy hotelowej pozwolą każdemu znaleźć odpowiednią dla siebie ofertę. U nas zachwycą się Państwo malowniczymi krajobrazami wypoczywając wśród jezior i meandrującej pośród lasów i łąk rzeki Wel.

Dowiedz się więcej