Lidzbark.pl
Lena w poczwórnej koronie Mistrzostw, awans drużyny do Mistrzostw Polski Kadetek

Lena w poczwórnej koronie Mistrzostw, awans drużyny do Mistrzostw Polski Kadetek

07 kwietnia 2024 r. w Olsztynie, rozegrano Mistrzostwa Województwa Warmińsko-Mazurskiego Kadetów i Kadetek w tenisie stołowym. Z naszego Klubu „WEL”, udział brały: RUCIŃSKA Lena, SKUZA Karolina, WITKOWSKA Julia i CZARNOMORZEC Julia. Dziewczyny mocno zaznaczyły swoją obecność, zajmując we wszystkich konkurencjach czołowe lokaty.
Drużyna w składzie: Rucińska/Skuza zdobyły Drużynowe Mistrzostwo Województwa i awansowała do Mistrzostw Polski, które zostaną rozegrane 09-12 maja 2024 r. w Szczawnie-Zdrój. Rucińska Lena zagra jeszcze w grze pojedynczej Mistrzostw Polski Kadetek, wynika to z wysokiego Rankingu Ogólnopolskiego. Bardzo mało brakowało Karolinie Skuza do awansu. W grze o awans do Mistrzostw Polski, w decydującym secie (z Gajewczyk Magdą z Pisanicy), Karolina prowadziła już 9-5 i 10-6, i szkoda, że tego nie wykorzystała.
LENA kolejny raz zdobyła poczwórną koronę Mistrzostw, zdobywając tytuł Mistrzyni Województwa w grze pojedynczej, w grze podwójnej (z Karoliną Skuza), w grze podwójnej mieszanej (z Korzeniewskim Andrzejem z Olsztyna) i w grze drużynowej (z Karoliną). Pozostałe nasze zawodniczki też często stawały na podium. I tak wspomniana Karolina zdobyła tytuł Mistrzyni Województwa w grze podwójnej i drużynowej (z Leną). WITKOWSKA Julia zdobyła III miejsce w grze podwójnej (z Czarnomorzec Julią) i III miejsce w grze podwójnej mieszanej (z Filipkiem Jeremiaszem z Olsztyna), natomiast CZARNOMORZEC Julia zdobyła III miejsce w grze podwójnej i drużynowej (z Witkowską Julią). Jak widać, bardzo często stawaliśmy na podium podczas tych Mistrzostw. Ogólnie gra wszystkich naszych zawodniczek mogła się podobać. Mistrzostwa możemy uważać za bardzo udane.
Trener Sławomir Ostrowski