Lidzbark.pl
Lena i Karolina z awansem do Grand Prix Polski Młodziczek

Lena i Karolina z awansem do Grand Prix Polski Młodziczek

18 lutego 2023 r. w DZIAŁDOWIE rozegrano 3.Grand Prix Województwa Młodzików i Kadetów w tenisie stołowym. Nasz Klub „WEL” Lidzbark reprezentowały: RUCIŃSKA Lena, SKUZA Karolina, WITKOWSKA Julia, ŁOZIŃSKA Natalia, CZARNOMORZEC Julia, NIZGORSKA Lena i WĘGRZYNOWSKI Alan.

Założenia i plany na turniej zostały zrealizowane. SKUZA Karolina wygrała kategorię Młodziczek i wraz z RUCIŃSKĄ Leną – która ma limit ogólnopolski – będą reprezentować klub „WEL” w GRAND PRIX POLSKI MŁODZICZEK, który zostanie rozegrany w dniach 03-05 marca 2023 r. w LUBONIU k/Poznania. Ponadto LENA zajęła II miejsce w kategorii Kadetek, ulegając, po bardzo dobrej grze, KOWALSKIEJ Julii z DEKORGLASS-u Działdowo.

Także na uwagę zasługiwała gra i postawa ŁOZIŃSKIEJ Natalii. Długimi fragmentami grała na wysokim poziomie i w tym turnieju była bardzo waleczna – zaznaczył trener Sławek Ostrowski. Pokonała wiele rywalek wyżej notowanych od siebie. Dużym sukcesem było pokonanie (dwukrotne) DZIKOŃSKIEJ Nikoli z Pisanicy. Pozostałe nasze zawodniczki i Alan zagrały na przyzwoitym a momentami na wysokim poziomie, z czego mogą być zadowolone.

Oto ostateczne wyniki naszych zawodniczek i zawodnika w turnieju: RUCIŃSKA Lena w młodziczkach limit ogólnopolski i II miejsce (kadetki) ; SKUZA Karolina I miejsce (młodziczki) – awans do GPP i IV miejsce (kadetki) ; WITKOWSKA Julia 9-12 miejsce (kadetki) ; ŁOZIŃSKA Natalia VII miejsce (młodziczki) ; CZARNOMORZEC Julia 9-12 miejsce (młodziczki) ; NIZGORSKA Lena 17-19 miejsce (młodziczki) i WĘGRZYNOWSKI Alan 17-24 miejsce (młodzik).

 

Trener  Sławomir  Ostrowski