Lidzbark.pl
IV edycja Lidzbarskiego Budżetu Obywatelskiego. Przyjdź i oddaj swój głos!

IV edycja Lidzbarskiego Budżetu Obywatelskiego. Przyjdź i oddaj swój głos!

Do 27 września zgłaszać można było swoje projekty mieszące się w kwocie do 100 000 zł. Wpłynęły 4 wnioski, które pod względem formalnym sprawdziła komisja weryfikacyjna, w której skład weszli przedstawiciele rad osiedlowych, radni oraz pracownicy urzędu. Spośród zgłoszonych propozycji, wszystkie spełniły kryteria i znalazły się na liście do głosowania. Są to:

  • Zielony skwer za Przychodnią Zdrowia „Relaks pod chmurką”,
  • „Bezpieczny Strażak”. Zakup ubrań specjalistycznych do działań ratowniczo – gaśniczych dla OSP Lidzbark
  • Naturalne boisko do piłki nożnej przy obwodnicy
  • Budowa zadaszenia trybuny na Stadionie Miejskim w Lidzbarku

Głosowanie potrwa od 7 do 11 października. Karty do głosowania i urny znajdują się w: Urzędzie Miasta i Gminy w Lidzbarku (parter), a także w wyznaczonych punktach mobilnych:

7.10.2018 r. – ul. Jeleńska
8.10.2018 r. – ul. Działdowska
9.10.2018 r. – ul. Brzozowa
10.10.2018 r. – Plac Hallera
11.10.2018 r. – ul. Elizy Orzeszkowej

Głosować można w dni powszednie w siedzibie Urzędu Miasta i Gminy w Lidzbarku w godzinach pracy Urzędu oraz w punktach mobilnych w godzinach 10:00 – 14:00. Uprawnieni do oddania głosu są mieszkańcy zameldowani na terenie Lidzbarka, którzy najpóźniej w dniu głosowania ukończyli 16. rok życia. Wyniki głosowania poznamy do 25 października.

Zapraszamy do zapoznania się z poniższymi informacjami na temat zgłoszonych wniosków, a także sposobie i miejscu głosowania.

Noclegi w Lidzbarku

Warto do nas zajrzeć i zostać dłużej. Ośrodki wczasowe, kolonijne, gospodarstwa agroturystyczne i obiekty bazy hotelowej pozwolą każdemu znaleźć odpowiednią dla siebie ofertę. U nas zachwycą się Państwo malowniczymi krajobrazami wypoczywając wśród jezior i meandrującej pośród lasów i łąk rzeki Wel.

Dowiedz się więcej