Lidzbark.pl
Dobry Turniej naszych zawodników Lena i Karolina z awansem  do  GP Polski

Dobry Turniej naszych zawodników Lena i Karolina z awansem do GP Polski

5 listopada 2022 roku w JEZIORANACH rozegrano 2.Grand Prix Województwa Młodzików, Kadetów, Juniorów i Seniorów w tenisie stołowym. W kategoriach młodzieżowych, nasz Klub reprezentowali: RUCIŃSKA Lena, WITKOWSKA Julia, SKUZA Karolina, CZARNOMORZEC Julia, ŁOZIŃSKA Natalia, WĘGRZYNOWSKI Alan i GORCZYCZEWSKI Piotr.

Kolejny raz, w kategorii Młodziczek i Kadetek, zajęliśmy czołowe lokaty. Młodziczki (w pięknym stylu), wygrała SKUZA Karolina i wraz z koleżanką klubową RUCIŃSKĄ Leną – miała limit ogólnopolski (jest 7. młodziczką w Polsce), zagra w 2.Grand Prix Polski, które zostaną rozegrane 25-27 listopada 2022 r. w Sępólnie Krajeńskim. Warto nadmienić, że KAROLINA aktualnie jest na 24. miejscu w Rankingu Ogólnopolskim Młodziczek. Natomiast w kat. Kadetek LENA zajęła drugie miejsce (także po pięknym pojedynku finałowym z Julią Kowalską z Działdowa) a KAROLINA była trzecia. Pozostali, nasi reprezentanci, zagrali na swoim, przyzwoitym poziomie. Bardzo dobre akcje, przeplatały się, z mniej dokładnymi zagraniami. Czasami brakowało pewności w niektórych uderzeniach. Co nie zmienia faktu, że w większości, były to poprawne gry.

Bardzo dziękuję Państwu Kamili i Pawłowi Bylińskim, właścicielom Ośrodka Wczasowego HALO MAZURY w Lidzbarku, którzy przekazali naszej sekcji tenisa stołowego stroje sportowe (10 kompletów – dresy, koszulki, spodenki/spódniczki). Po kilku rozmowach na temat naszej sekcji, właściciele Ośrodka, byli pod wrażeniem tego co robimy, jak pracujemy, profesjonalizmu działań i osiąganych wyników na arenie krajowej.

W misję Ośrodka HALO MAZURY wpisuje się wspieranie dzieci i młodzieży w rozwoju poprzez aktywność fizyczną, aktywność ruchową w szerokim zakresie.

W końcu nie tylko wypadliśmy bardzo dobrze wynikowo, ale dzięki naszym darczyńcom, jednakowo jako sekcja, pięknie wyglądaliśmy. Nie uszło to uwadze trenerom innych klubów z województwa, a nam przysporzyło wiele radości – zaznaczył z zadowoleniem trener Sławek Ostrowski.

OTO WYNIKI : Rucińska Lena młodziczki (limit), kadetki II miejsce ; Skuza Karolina młodz. I miejsce, kadetki III miejsce ; Witkowska Julia kadetki 9-12 ; Łozińska Natalia młodziczki 13-16 ; Czarnomorzec Julia młodziczki 9-12 ; i nasi młodzicy, Węgrzynowski Alan 13-16 oraz Gorczyczewski Piotr miejsce w przedziale 17-22. Pod względem realizacji założeń techniczno – taktycznych, nasz występ w turnieju, uważam za udany – podsumował trener, Sławek Ostrowski.

Trener  Sławomir Ostrowski