Lidzbark.pl
Dni Lidzbarka 2019 za nami! - relacja filmowa

Dni Lidzbarka 2019 za nami! - relacja filmowa

Piątkowe popołudnie najbardziej docenili je tradycyjnie miłośnicy muzyki tanecznej i disco polo. Uroczystości strzałem z armaty otworzyli burmistrz Lidzbarka i przewodniczący lidzbarskiej Rady Miasta.

 - Szanowni Państwo – zapraszamy bardzo serdecznie na święto naszego miasta, na Dni Lidzbarka! Właśnie się rozpoczęło trzydniowe świętowanie. Przygotowaliśmy dla Państwa wiele atrakcji – muzyka taneczna, zespoły w rytmie Disco Polo, ale także wielkie gwiazdy ogólnopolskiej estrady, między innymi Natalia Szroeder – mówi burmistrz Lidzbarka Maciej Sitarek.

Jako pierwsza na scenie tradycyjnie pojawiła się oczywiście lidzbarska orkiestra dęta:

- O godzinie 19.00 rozpoczęliśmy koncert Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Lidzbarka, grali jak zawsze na wysokim poziomie. Po nich uroczyście otworzył Dni Lidzbarka pan burmistrz w asyście zastępcy i przewodniczącego rady. Teraz gra zespół BoysBand. Następnie gwiazda dzisiejszego wieczoru zespół Top Girls. Będą też konkursy dla mieszkańców Lidzbarka – dodaje dyrektor MGOK w Lidzbarku Marlena Komosińska.

Kolejne dwa dni będą po brzegi wypełnione zabawą dla wszystkich, niezależnie od wieku i zainteresowań:

 -  Jutro zaczynamy na sportowo, będzie to między innymi trójbój rodzinny, ale również turniej Piłki Siatkowej o Puchar Burmistrza Lidzbarka. Jutro oprócz wielkich gwiazd będzie też również ważna rzecz: nagrodzenie najzdolniejszych z najzdolniejszych – w tym roku nagrody Burmistrza Lidzbarka trafią w ręce 130 najlepszych uczniów. Serdecznie zapraszam również w najbliższą niedzielę – będą trakcje dedykowane całym rodzinom, dziadkom i dzieciom a także regatom smoczych łodzi. Życzę wszystkim miłego weekendu i wspaniałej zabawy! – kończy burmistrz.

https://www.youtube.com/watch?v=S7-IJE9O71E

Po pierwszym Dniu Lidzbarka jaki zawsze spędzamy bawiąc się w rytmie dance i disco polo przyszedł dzień drugi: ostatnią sobotę lipca w Lidzbarku zawsze spędzamy z muzyczną gwiazdą – w tym roku była to Natalia Szroeder, której jak się okazało w rozgrzaniu publiczności nie przeszkodziły nawet lejące się z nieba strugi deszczu.

Zanim to jednak nastąpiło tradycyjnie na scenie pojawiło 130 innych gwiazd… tylu uczniów odebrało w tym roku nagrodę Burmistrza Lidzbarka za wybitne osiągnięcia w nauce i osiągnięcia artystyczne:

 - Jesteśmy podczas kulminacyjnego momentu Dni Lidzbarka – sobota tuż przed główną gwiazdą. Lidzbark niezależnie od pogody pięknie się bawi, nasi mieszkańcy przybywają nad małe jeziorko. Przestało już padać. Jesteśmy po bardzo ważnym wydarzeniu, jakim w tym roku jest z pewnością przyznanie nagród burmistrza za osiągnięcia w nauce oraz osiągnięcia artystyczne. Nagrodziliśmy 130 najlepszych uczniów i uczennic. Cieszę się, że w tych uroczystościach wziął udział zarówno Starosta Powiatu Działdowskiego, Przewodniczący Rady Miejskiej w Lidzbarku, pan poseł oraz zastępca burmistrza, sekretarz. Za moment występ Natalii Szroeder i pokaz fajerwerków. Cieszę się, że wszystko mimo tej kłopotliwej pogody nam się udaje – mówi burmistrz Lidzbarka Maciej Sitarek.

Przed wielką gwiazdą na scenie rozgrzewali nas artyści śpiewający muzykę w stylu italo disco i reggae. Świętowanie drugiego z Dni Lidzbarka zaczęło się dziś jednak dużo wcześniej:

 - Drugi Dzień Lidzbarka rozpoczęliśmy na sportowo od godziny 10.00 na plaży odbył się blok dyscyplin sportowych. Za moment Natalia Szroeder wejdzie na scenę. Przez moment była gorsza pogoda, ale nie wystraszyła mieszkańców. Chciałbym mieszkańców zaprosić na jutro – na dzień poświęcony rodzinie. A zaplanowano: jarmark, motocykliści, zmagania sołectw, smocze łodzie. Pogoda na pewno będzie lepsza. Zapraszamy serdecznie na pewno wszyscy będą się dobrze bawić! – zapewni zastępca burmistrza Janusz Bielecki.

https://www.youtube.com/watch?v=GO9eWjz6TPE

Ostatnia niedziela lipca to trzeci z Dni Lidzbarka wypełniony nie mniejszymi atrakcjami niż poprzednie. Tym razem jednak był to dzień poświęcony rodzinom a atrakcje przygotowane tak, by każdy niezależnie od wieku i zainteresowań znalazł tu coś ciekawego dla siebie.

Zaczęło się od turnieju sołectw, w którym poszczególne drużyny zmagały się w konkurencjach przygotowanych przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury w Lidzbarku. Jedną z konkurencji były regaty smoczych łodzi, w których udział wziął Przewodniczący Rady Miejskiej w Lidzbarku:

 - Dni Lidzbarka, ostatni weekend lipca – zaczęliśmy w piątek: dance, disco polo – było sporo gwiazd. Pogoda jeszcze nam w piątek świetnie dopisywała. Kolejny dzień w wczoraj – sobota: stypendia dla najlepszych uczniów, to sukces również nauczycieli i rodziców. Wieczorem gwiazda Dni Lidzbarka – Natalia Szroeder i pokaz fajerwerków. Dziś – ostatni dzień poświęcony w całości dla rodziny. Każdy znajdzie coś dla siebie. Mnóstwo konkurencji o konkursów. Turniej sołectw – są jestem świeżo po regatach smoczych lodzi – wspomagałem swoją wieś, w której mieszkam – drużynę ze Słupa. Wyników jeszcze nie znamy, zobaczymy, jak to wyszło. Pogoda dopisuje, myślę, że każdy znajdzie tu coś dla siebie – przekonuje Przewodniczący Rady Miejskiej w Lidzbarku Paweł Ciesielski.

Niedziela to również czas podsumowań wszystkich wydarzeń ostatniego weekendu lipca:

 - Warto podsumować całe Dni Lidzbarka: piątek tradycyjnie był taneczny i zabawa z zespołem Top Girls. Sobota to tradycyjnie gwiazda, w tym roku Natalia Szroeder. Mimo deszczu mieszkańcy dobrze się bawili. Dziś, w niedzielę zmagania smoczych łodzi, turniej sołectw, za chwilę zjadą motocykliści. Są sołtysi, są radni i mieszkańcy. W tym momencie pozostaje zaprosić na Dni Lidzbarka w przyszłym roku. Mamy piękne miejsce, jeśli chodzi o imprezy plenerowe. Atmosfera jest wyjątkowa, jest bezpiecznie, wesoło – zapraszamy – mówi zastępca Burmistrza Janusz Bielecki.

Nie bylibyśmy sobą, gdybyśmy nie zapytali, czy władze miasta gwarantują w przyszłym roku pogodę:

 - My niezależnie od pogody się bawimy, niektórzy mówię, że Dni Lidzbarka bez deszczu to nie Dni Lidzbarka. Natomiast zastanawiamy się, by w przyszłych latach termin Dni Lidzbarka zrobić kilka tygodni wcześniej, ale o tym będziemy jeszcze informować – kończy Janusz Bielecki.

Nie pozostaje nam nic innego jak już dziś zaprosić na przyszłoroczne Dni Lidzbarka 2020!

https://www.youtube.com/watch?v=_bqhdJIFK8w

Noclegi w Lidzbarku

Warto do nas zajrzeć i zostać dłużej. Ośrodki wczasowe, kolonijne, gospodarstwa agroturystyczne i obiekty bazy hotelowej pozwolą każdemu znaleźć odpowiednią dla siebie ofertę. U nas zachwycą się Państwo malowniczymi krajobrazami wypoczywając wśród jezior i meandrującej pośród lasów i łąk rzeki Wel.

Dowiedz się więcej