Lidzbark.pl
Cieniutka granica między pełną radością a dramatem sportowym zawodnika

Cieniutka granica między pełną radością a dramatem sportowym zawodnika

W weekend 07-09 października 2022 r. w KRAKOWIE, rozegrano 1. Grand Prix Polski Kadetów i Kadetek w tenisie stołowym. Uczestniczyła w nim nasza zawodniczka – RUCIŃSKA Lena (jeszcze młodziczka).

Założenia występu w turnieju były następujące: ogrywanie się z lepszymi zawodniczkami, stosowanie ćwiczonych fragmentów gry i budowanie akcji w warunkach turniejowych oraz nabieranie pewności w grze.

Wszystko było realizowane według planu. Bardzo dobra gra Leny w grupie. Z PIEKARCZYK Zuzanną z Wadowic (nr 2 w Rankingu Ogólnopolskim Młodziczek), toczyła równorzędną walkę z czego byłem bardzo zadowolony, ponieważ niebawem będziemy rywalizować w turnieju młodziczek – powiedział trener Sławek. Także z GAJ Mileną z Gryfa Gdów (nr 16. w Rankingu kadetek), rozegrała świetny pojedynek. W grupie, Lena wygrała z KMIECIK Zuzanną z Szczecina 3-0 i zajęła trzecie miejsce. Do tej pory wszystko toczyło się planowo.

Cały porządek realizacji założeń tego turnieju, zaburzył nam pojedynek o przedział 33-40 z MURAFĄ Anastasiią a Nowego Dworu Mazowieckiego. Lena po dobrej grze i gdzie cały czas kontrolowała przebieg gry, prowadziła 2-0 w setach i 10-5 w trzecim secie (jedna „piłeczka” do wygrania pojedynku) i… niestety pojedynek przegrany 2-3. Ciężko było przełknąć tę gorycz porażki. Lena grała w tym pojedynku naprawdę dobrze i nie mogliśmy razem sobie wytłumaczyć, co tak naprawdę się stało. Uświadomiliśmy sobie, jak cienka granica jest między pełną radością a dramatem sportowym. Szkoda mi Leny. Trochę w ostatnim czasie za dużo przykrych doświadczeń i tak do końca nie zasługuje na nie. Taki to już sport. Wychodząc z założenia, że to co nas nie zabije, to nas wzmocni, pracujemy nad tym, aby z tych doświadczeń czerpać dobre rzeczy i oby pomogły nam walczyć i doprowadzić do wielkiej RADOŚCI – bo na to Lena w pełni zasługuje. Zakończył, pełen pozytywnych myśli – trener Sławek Ostrowski.