Lidzbark.pl
Brązowy medal piłkarek z SP Dłutowo

W sobotę 7 marca 2015r. w hali MOSiR w Nowym Mieście Lubawskim odbył się Halowy Turniej Piłki Nożnej Dziewcząt „Nowe Miasto Cup” 2015. Do rywalizacji przystąpiło 13 drużyn dziewcząt z rocznika 2002 i młodsze. W imprezie wzięło udział łącznie ponad 100 zawodniczek. Nasze dziewczęta uplasowały się na bardzo wysokim trzecim miejscu. Drużyny zostały podzielone na 4 grupy, w których mecze rozgrywane były systemem „każdy z każdym”. Następnie drużyny zajmujące odpowiednie miejsca w grupie rywalizowały o poszczególne miejsca w turnieju. Mecze trwały 8 minut. W drodze losowania w pierwszej fazie trafiliśmy do grupy A, gdzie zagraliśmy z drużynami z Krotoszyn i Kętrzyna wygrywając obydwa spotkania po 1:0 i całą grupę. W drugiej fazie czyli ćwierćfinale spotkaliśmy się z zespołem SP Tylice. Ponownie wgraliśmy mecz 2:0. Wygrana zapewniła nam awans do półfinału. W półfinale czekała na nas drużyna Perły Olsztynek. Mecz rozpoczął się nerwowo. Niestety po kilku minutach chwila nieuwagi sprawiła że straciliśmy bramkę. Mecz trwał jednak dalej, a dziewczęta walczyły dzielnie. 1,5 minuty przed końcem meczu nastąpiło nagłe zamieszanie w polu karnym przeciwnika. Nasza zawodniczka oddaje silny strzał, dzięki czemu mecz kończy się remisem. W tej sytuacji sędzia dyktuje 3 serie rzutów karnych. Po rzutach karnych nadal mamy remis 1:1. Sędzia wyznacza jeszcze dodatkową serię. Niestety przegrywamy ten pojedynek i pozostaje nam walka o 3 miejsce. W meczu o brąz spotkaliśmy się z zespołem Osy Biskupiec. Mecz wygrywamy z wynikiem 4:0, a cały turniej kończymy na III miejscu. KLASYFIKACJA KOŃCOWA TURNIEJU: 1.KORMORAN" BRZYDOWO 2.PERŁY" OLSZTYNEK 3.SP DŁUTOWO 4.OSSA" BISKUPIEC POM. 5.GKS SZCZYTNO 6.SP ŁĄKORZ 7.SSP TYLICE 8.SP KLĘCZKOWO 9.GKS WIKIELEC 10.SP MROCZNO 11.SP NOWE MIASTO LUBAWSKIE 12.KKP "STOMIL" OLSZTYN 13.SP KROTOSZYNY Skład SP Dłutowo: Klaudia Kuty, Paulina Drankowska, Martyna Dobrzyniecka, Natalia Kordalska, Kinga Kowalska, Agnieszka Grześkiewicz, Karolina Grześkiewicz – opiekun Zbigniew Cegiełka.   sp dlutowo Tekst i foto: Zbigniew Cegiełka