Lidzbark.pl
Bardzo dobry występ Leny i Karoliny w Grand Prix Polski Młodziczek

Bardzo dobry występ Leny i Karoliny w Grand Prix Polski Młodziczek

W dniach 03-05 marca 2023 r. w LUBONIU, rozegrano 3.Grand Prix Polski Młodziczek i Młodzików w tenisie stołowym. Bardzo dobrze zaprezentowały się w tym turnieju nasze zawodniczki, RUCIŃSKA Lena i SKUZA Karolina.

LENA, turniej może uznać za bardzo udany. Poszczególne gry były najwyższych lotów. Zakres zagrań, pomysłowość budowania akcji, jakość wykonania, ich powtarzalność i efektywność, w oczach trenera i wielu innych trenerów, wzbudzało uznanie. Lena była turniejową „11”. Rewelacyjne pojedynki stoczyła z PIEKARCZYK Zuzią z Wadowic (nr 3), przegrała 1-3 z KWAŚNICKĄ Zuzią z Dukli (nr 7) o wejście do czołowej „16” w pięknym stylu wygrała 3-0; z CHRĄCHOL Mariką z Brzegu Dolnego (nr 6), najpierw przegrała 2-3 (w grupie) a następnego dnia, o wejście do „8” po rewelacyjnym meczu wygrała 3-0. W pojedynku do strefy medalowej, zmierzyła się z CZAJĄ Julią z Gdańska (nr 5). Lena prowadziła 1-0 w setach i miała piłkę setową na 2-0. Momentami Julia była bezradna wobec zagrań Leny ale niestety w końcu (po kolejnym dobrym meczu Leny), to Julia pokonała Lenę 3-1 i awansowała do półfinału. Lena, w tym turnieju była bardzo blisko strefy medalowej i z przebiegu gier, w pełni na nią zasłużyła. Ostatecznie LENA zajęła, bardzo dobre, VMIEJSCE w turnieju. Aktualnie w Rankingu Ogólnopolskim Młodziczek, LENA zajmuje 8. MIEJSCE w Polsce.

KAROLINA także bardzo udanie wystąpiła w turnieju. Jej gra, długimi fragmentami była na wysokim poziomie i bardzo cieszyła trenera. Z grupy zasadniczej awansowała z drugiego miejsca. O awans do czołowej „16” turnieju walczyła z KIERSNOWSKĄ Natalią z Białegostoku (nr 18) i niestety, po dobrej grze uległa rywalce 1-3. Ostatecznie KAROLINA w turnieju zajęła miejsce w przedziale 25-32, tym samym wywalczyła sobie Limit Ogólnopolski (to duży sukces Karoliny) do Mistrzostw Polski, które zostaną rozegrane w maju w Rzeszowie. Aktualnie w Rankingu Ogólnopolskim Młodziczek, KAROLINA zajmuje 25. MIEJSCE w Polsce.

To był naprawdę bardzo dobry turniej naszych dziewcząt, które po raz kolejny rozsławiają nasze Miasto w Polsce i za sprawą ich dobrej gry, często się o naszym Lidzbarku mówi – zakończył niezmiernie zadowolony, trener Sławek Ostrowski.

 

Trener  Sławomir  Ostrowski