Lidzbark.pl
Bardzo dobra gra Leny w Krakowie

Bardzo dobra gra Leny w Krakowie

W dniach 06-08 października 2023 r. w KRAKOWIE, w sezonie 2023/2024, rozegrano 1.Grand Prix Polski Kadetek w tenisie stołowym. Nasz Klub i Miasto reprezentowała – z dużym powodzeniem – RUCIŃSKA Lena.

W turnieju grupowym, wygrała wszystkie swoje pojedynki i do dalszej fazy turnieju, awansowała z pierwszego miejsca w grupie.
O awans do Turnieju Głównego, wygrała pojedynek z Kmiecik Zuzanną (nr 26) z Griffins-spin Szczecin 3-2. W grze o czołową „16” turnieju, uległa Kulczyckiej Wanessie (nr 7 – na zdjęciu z Leną) z Gorzovii Gorzów Wlkp. 0-3. W pojedynku o przedział miejsc 17-24, Lena okazała się lepsza od Wieczorek Zuzanny (nr 44) z KS Polonia Śmigiel, wygrywając 3-0.

Ostatecznie Lena zajęła 17. miejsce (na 64 startujących zawodniczek) i uzyskała bezpośredni awans (bez konieczności gry w kwalifikacyjnym turnieju wojewódzkim) do 2.Grand Prix Polski Kadetek, który zostanie rozegrany w dniach 08-10 grudnia 2023 w Drzonkowie k/Zielonej Góry. Uzyskując limit, Lena otwiera możliwość awansu swoim koleżankom klubowym z turnieju wojewódzkiego.

To był bardzo dobry turniej Leny. Dużo ciekawych wymian o różnej sile i rotacji, dobry przegląd sytuacji „na stole” i bardzo dobra praca nóg, zaowocowała zadawalającym wynikiem i możliwością spokojnego przygotowywania się do 2.GPP – podsumował, zadowolony z postawy swojej zawodniczki – trener Sławek Ostrowski.

 

Trener  Sławomir  Ostrowski