Żurawinowo po raz 5 w Jeleniu

W pierwszą wrześniową sobotę w miejscowości Jeleń mieszkańcy i goście świętowali V edycję Święta Żurawiny – strawy dla ciała i ducha. Impreza po raz pierwszy odbyła się na boisku wiejskim i została połączona z otwarciem placu zabaw dla naszych najmłodszych.

Sołeckie święto zgromadziło licznie zaproszonych gości z całej gminy, nie zabrakło Burmistrza Lidzbarka Macieja Sitarka, Zastępcy Burmistrza Janusza Bieleckiego, radnego z tego okręgu Leona Chmielewskiego oraz wielu innych znakomitych gości.

Imprezę otworzyła Pani Sołtys Justyna Karda-Błaszkowska, po części oficjalnej został otwarty konkurs kulinarny na najlepszą potrawę  z żurawiną. W trakcie święta można było wziąć udział w zawodach sportowych i konkursach przygotowanych przez organizatorów festynu. Na smakoszy czekali wystawcy i kiermasz przetworów z żurawiny, potrawy tradycyjnej kuchni polskiej i kiełbaski z grilla. Mieszkanki wsi zadbały o słodki poczęstunek, stoły obrodziły w piękne i z pewnością pyszne wypieki. Na najmłodszych czekała moc atrakcji, dmuchana zjeżdżalnia, przejażdżki quadem, malowanie twarzy, kucyki i wiele innych. Nie zabrakło występów uczniów Szkoły Podstawowej w Wąpiersku.

Specjalnym punktem programu był niezwykły pokaz iluzjonisty Łukasza Ogonowskiego – uczestnika programu Mam Talent.