Żłobek Miejski w Lidzbarku świętuje swoje I urodziny!


Dokładnie 5 lutego 2018r. o godzinie 6.45 w drzwiach Żłobka Miejskiego w Lidzbarku stanęli pierwsi rodzice wraz z dziećmi. Swoją przygodę ze żłobkiem w tym dniu rozpoczęło 14 radosnych Maluszków.

Dzieci systematycznie zaczęło przybywać i już po kilku miesiącach trzeba było utworzyć drugą grupę. Obecnie do żłobka uczęszcza około 30 dzieci, nad którymi opiekę sprawuje 6 pań. – Naszym priorytetem jest wszechstronny rozwój naszych Milusińskich, dlatego też dokładamy wszelkich starań, aby zajęcia były atrakcyjne i różnorodne. Prowadzimy zajęcia logopedyczne, muzykoterapię, bajkoterapię. Dbamy o prawidłowy rozwój ruchowy i intelektualny naszych dzieci. Obchodzimy urodziny każdego Maluszka. Organizujemy akcje tematyczne, np. Dzień papieski, Dzień Poczty Polskiej, Dzień Czekolady, Dzień Pizzy i wiele innych. Prowadzimy również własną kuchnię, dostosowujemy swoje posiłki do indywidualnych diet zaleconych przez lekarzy – mówi dyrektor żłobka Anna Nowakowska.

Na terenie gminy Lidzbark mamy ponad 500 dzieci w wieku do 3 lat, którym ze względu na brak żłobka gmina nie mogła do tej pory zaproponować opieki. Tymczasem młode mamy chcą wracać do pracy. Głównie z tego powodu powstał w Lidzbarku pierwszy w powiecie żłobek, który dzisiaj obchodzi swoje pierwsze urodziny.  Po gruntownej przebudowie budynek przy ul. Zieluńskiej dostosowany został do postawionych wymagań i standardów, a także do  potrzeb zarówno dzieci jak i rodziców. Na 318,87 m2 powierzchni użytkowej żłobka powstała sala zabaw oraz sypialnia dla dzieci z zapleczem socjalnym, sanitarnym i kuchennym. Urządzony zewnętrzny plac zabaw z bezpieczną nawierzchnią i ogrodzeniem. Całkowity koszt prac to niespełna 567 tys. zł. z czego 255 920 zł to dofinansowanie, które udało się pozyskać w ramach konkursu „MALUCH plus”.

Burmistrz oraz Radni Rady Miejskiej, którzy odwiedzili dzisiaj żłobek mieli okazję zwiedzić budynek i zapoznać się z jego codzienną pracą. Była to tez okazja do wspomnień i obejrzenia zdjęć z ostatniego roku funkcjonowania placówki.