Zdrowie jest wartością bezcenną, której nie kupimy

Dzisiaj Lidzbark odwiedził Ambulans Fundacji Ronalda McDonalda, zaproszony przez Burmistrza Lidzbarka Macieja Sitarka. Badani w nim byli młodzi mieszkańcy naszej gminy pod kątem zmian nowotoworowych oraz wrodzonych wad nerek i dróg moczowych.

Ambulans to unikalna, mobilna stacja medyczna, składająca się z poczekalni – rejestracji oraz dwóch gabinetów lekarskich, wyposażonych w nowoczesny sprzęt ultrasonograficzny. Dyżurujący w nim lekarze skupiają się przede wszystkim na badaniach USG jamy brzusznej w kierunku zmian nowotworowych oraz wrodzonych wad nerek i dróg moczowych.

– Dziękujemy za możliwość badania! Dla Nas takie badania na wagę złota. Życie bez narządu wymaga częstych wizyt oraz usg!! Dziękujemy! – mówiła jedna z mieszkanek Lidzbarka.

Badania są realizowane według standardów medycznych określonych przez Polskie Towarzystwo Ultrasonograficzne i wykonywane przez doświadczonych lekarzy radiologów. Po zakończeniu rodzice otrzymują wyniki badań oraz ewentualne porady lekarskie. To już drugi raz, kiedy ambulans fundacji odwiedził Lidzbark. W tym roku udało się przebadać 70 małych mieszkańców.