„ZAPOMNIANY DIABEŁ” – spektakl teatralny w wykonaniu uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy w Lidzbarku

6 marca br. 15 uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy w Lidzbarku w Miejsko Gminnym Ośrodku Kultury prezentowało czternaste z kolei przedstawienie teatralne pt. „Zapomniany Diabeł” czeskiego dramaturga i prozaika Jana Drdy.
Za reżyserię spektaklu odpowiadały Beata Majewska, Marta Bielska- Brydzińska i Dorota Mańkowska. Kostiumy do przedstawienia uszyte zostały w pracowni krawiectwa i robót ręcznych w ramach treningu umiejętności praktycznych. Scenografia przygotowana została pod okiem Pana Andrzeja Orzechowskiego podczas zajęć praktycznych w pracowni techniczno – stolarskiej.
Przedstawienie teatralne obejrzało ok. 200 zaproszonych gości.
W gronie szanownych gości znaleźli się przedstawiciele władz Lidzbarka: burmistrz Maciej Sitarek, zastępca burmistrza Janusz Bielecki, przewodniczący Rady Miejskiej Tomasz Dudaniec – oraz przedstawiciele jednostek samorządowych. Na widowni zasiedli również uczestnicy i kadra z zaprzyjaźnionych ośrodków wsparcia.
W ramach wieloletniej współpracy z Liceum Ogólnokształcącym im. K. K. Baczyńskiego w Lidzbarku zaproszono Panią Annę Ambrochowicz i uczniów tej szkoły. Swoją obecnością zaszczycili nas również członkowie Polskiego Stowarzyszenia Na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Lidzbarku, a także emeryci i renciści ze Stowarzyszenia „Pogodna Jesień”. Rodzice uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy mieli okazję zobaczyć swoje pociechy w wyjątkowych rolach.
Zaprezentowane przedstawienie teatralne dostarczyło widzom wiele wrażeń czego dowodem były gromkie brawa i słowa uznania skierowane do artystów.

Tekst: Anna Kopiczyńska, fot. Zygmunt MężykowskiDSC_0734 DSC_0630 DSC_0646 DSC_0661 DSC_0678 DSC_0691 DSC_0726