Wywalczyli II miejsce

24 lutego w Toruniu odbyły się rozgrywki w piłce nożnej halowej o Mistrzostwo Diecezjalnej Służby Liturgicznej. Do konkurencji stanęło kilkanaście drużyn z  dekanatu, diecezji i pobliskich województw. Drużyna z Lidzbarka w składzie Oskar Poniewski, Bartosz Szpejna, Michał Pawlak, Wiktor Cegiełka, Radosław Sobieski oraz uczniowie klasy sportowej Michał Bieliński, Krystian Karbowski i Maksymilian Zawacki jako bramkarz  godnie reprezentowali parafię św. Wojciecha i Szkołę Podstawową nr 1 z Oddziałami Dwujęzycznymi i Sportowymi im. T. Kościuszki. Drużyna od kilkunastu dni przygotowywała się do rozgrywek pod czujnym okiem ks. Wojciecha Badacha, opiekuna służby liturgicznej.

Po kilku rozegranych meczach sportowcy z Lidzbarka wywalczyli II miejsce.

Podziękowania należą się także Adamowi Szczypułkowskiemu, który nie mógł jechać do Torunia, ale przyczynił się do wygranej na poziomie dekanalnym.

Szczególne podziękowania należą się pani Beacie Piątkowskiej – dyrektorowi Szkoły Podstawowej nr 1 oraz panu Andrzejowi Piątkowskiemu- dyrektorowi Zespołu Szkół za udostępnienie koszulek i Sali sportowej na treningi przygotowujące do turnieju.

Wygrana lidzbarskiej młodzieży jest niewątpliwie wielkim sukcesem, a także  promocją naszego miasta oraz Szkoły Podstawowej nr 1 w Lidzbarku.