Wycieczki w naszych szkołach

Wycieczki SP Bryńsk

Wycieczka klas ,,0” – III

19 czerwca młodsi uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami odwiedzili Wioskę Garncarską w Kamionce koło Nidzicy. Oglądaliśmy kompleks starych zabudowań, gdzie mieściły się pracownie plastyczne i ceramiczne. Ciekawostką była stara stodoła, która służyła ze scenę w  amfiteatrze. Dowiedzieliśmy się również na czym polega technika wytwarzania wyrobów ceramicznych z gliny i mieliśmy okazję wykonać kubeczki i miseczki według własnego pomysłu. Potem obejrzeliśmy film przyrodniczy w kinie 3D i zwiedziliśmy rajski ogród oraz całą wioskę. Na zakończenie zajęć posililiśmy się kiełbaską samodzielnie upieczoną na ognisku. Ale wiadomo, że wszystko co dobre szybko się kończy. Do domów wracaliśmy  zadowoleni  i radośni z aktywnie spędzonego czasu.

Wycieczka do Gdańska

Tradycyjnie pod koniec roku szkolnego SP Bryńsk organizowane są wycieczki pokazujące ciekawe miejsca w naszym kraju. W tym roku 8 czerwca uczniowie wraz z opiekunami odwiedzili piękne miasto Gdańsk. Pierwszym punktem wycieczki było Centrum Nauki Hewelianum, gdzie można było interaktywnie poznawać zjawiska przyrodnicze występujące w otaczającym nas świecie, przeżyć przez chwilę szalejący dookoła huragan, popływać łódką po tropikalnej rzece, zbadać swoją wagę na Księżycu czy doładować telefon siłą własnych mięśni. Drugim punktem wycieczki był rejs pięknym galeonem na Westerplatte, gdzie uczniowie dowiedzieli się dlaczego to miejsce jest tak ważne w historii Polski. Następnie wszyscy udali się do zabytkowej części Gdańska, gdzie wraz z przewodnikiem zwiedzili najstarsze i najciekawsze miejsca tej części miasta.

Wycieczka do OSP w Bryńsku

1 czerwca dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniowie klas I – III miały przyjemność zobaczyć z bliska jak wygląda praca strażaków. W tym celu została zorganizowana wycieczka do Ochotniczej Straży Pożarnej w Bryńsku. Dzięki życzliwości pana strażaka mogły obejrzeć samochód i sprzęt pożarniczy. Wysłuchały również opowieści o trudnej, odpowiedzialnej i niebezpiecznej pracy strażaka. W trakcie spotkania strażak Michał Kwiatkowski przybliżył dzieciom tajniki swojej pracy, przekazał cenne informacje dotyczące bezpiecznego zachowania się w czasie: pożaru, burzy oraz wypadku. Dzieci dowiedziały się, w jakich okolicznościach należy wzywać straż pożarną. Po takiej wycieczce wszystkie dzieciaki zgodnie przyznały, że ten zawód bardzo im się podoba, a niejedno dziecko w przyszłości chciałoby pracować w Straży Pożarnej.

Wycieczka do Leśnictwa Borówno

20 czerwca uczniowie klas ,,0” – III wraz z opiekunami udali się na pieszą wycieczkę do Leśnictwa Borówno. Drogę przez las umilał nam śpiew ptaków i z ciekawością wypatrywaliśmy innych mieszkańców lasu. Przechadzka po lesie i obserwacja naturalnego ekosystemu świata roślin i zwierząt to ciekawa lekcja przyrody. Po dotarciu na miejsce pan leśniczy Mariusz Rybicki i podleśniczy Jarosław Antosiak opowiedzieli nam o innych mieszkańcach lasu. Potem z apetytem zjedliśmy kiełbaską upieczoną na ognisku. Czas spędzony w leśniczówce to również czas zabaw na świeżym powietrzu, a także korzystanie z darów natury – zbieranie poziomek. Dużą niespodziankę sprawili nam panowie: Ryszard Grzelak i Krzysztof Pepel odwożąc nas do szkoły wozem konnym. Była to dobra okazja do rozbudzenia zainteresowań otaczającą przyrodą, wzbogacenia wiedzy oraz kształtowania postaw proekologicznych u tak małych dzieci.

Wyjazd do MGOK

19 czerwca 2017 r. uczniowie klas starszych SP Bryńsk odwiedzili Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Lidzbarku. Zorganizowano tam spotkanie z poszukiwaczem skarbów Michałem Młotkiem z Iławy, który przedstawił nam swoją  pasję – poszukiwanie starych przedmiotów i odkrywanie historii miasta Iławy. Następnie miłośnicy muzyki ludowej z różnych regionów Polski przeprowadzili dla wszystkich krótki kurs tańców ludowych. Uczniowie i nauczyciele mogli poznać kilka kroków i figur tanecznych bawiąc się przy tym doskonale. To była świetna lekcja, promująca aktywną formę spędzania wolnego czasu poprzez taniec, który bardzo dobrze wpływa na integrację międzyludzką.

SP KIEŁPINY – WAKACYJNY WYJAZD DO WŁADYSŁAWOWA

W ramach wypoczynku letniego, 26 czerwca zorganizowano dla dzieci ze Szkoły Podstawowej w Kiełpinach wycieczkę do Władysławowa. Stowarzyszenie Społeczno – Oświatowe Opoka na zorganizowanie wyjazdu pozyskało dofinansowanie z Fundacji PKO BP. Z wyjazdu skorzystało 33 dzieci. Wczesnym rankiem, pierwszego dnia wakacji dzieci wyruszyły na letnią przygodę. W pierwszej kolejności „wycieczkowicze” udali się do Ocean Parku we Władysławowie. Obiekt ten oferuje dzieciom wiele atrakcji, m.in.: ogromny plac zabaw, wodospad  oraz modele zwierząt morskich wykonane w skali 1:1. Szczególne zainteresowanie i podziw dzieci wzbudził 34 metrowy model płetwala błękitnego, który tryskał wodą. Zaskakujące było też interaktywne show z udziałem  wygadanego wielorybka Błękitka, który ciekawie opowiadał o życiu i zwyczajach wielorybów. Uczestnicy wyjazdu chętnie obejrzeli wystawę rzeźbionych ryb oraz akwarium z żywymi rekinami. Moc pozytywnych emocji dostarczył dzieciom pobyt w domku z gigantycznymi klockami Lego. Na głodnych i spragnionych czekał bar, który oferował menu dostosowane do gustu dzieci. Każdy znalazł coś dobrego dla siebie. Następnym punktem wycieczki była Latarnia Morska w Rozewiu oraz zejście nad morze. Ostatnim miejscem, które odwiedziły dzieci były Groty Mechowskie, które leżą we wsi Mechowo koło Pucka. Wysokość jaskini nie przekracza 2 m, a więc przejście korytarzami było dla dzieci ogromnym przeżyciem. Oczywiście nie mogło zabraknąć czasu na zakup pamiątek. W drodze powrotnej dzieci odpoczęły i posiliły się w McDonald’s. Pomimo zmęczenia wszyscy wrócili z wycieczki bardzo zadowoleni i pełni wrażeń. Zarząd Stowarzyszenia Opoka oraz społeczność Szkoły Podstawowej w Kiełpinach serdecznie dziękują Fundacji PKO BP za otrzymane wsparcie finansowe, dzięki któremu możliwe było spełnienie dziecięcych marzeń.