Wielkie otwarcie placu zabaw, czyli piknik rodzinny na ul. Myśliwskiej

Gmina Lidzbark się zmienia, a z tych zmian korzystają również najmłodsi. W piątkowe popołudnie licznie pojawili się przy ulicy Myśliwskiej, gdzie miało miejsce oficjalne otwarcie nowego placu zabaw, połączone z rodzinnym piknikiem.

Już przed godziną 18:00 na placu zabaw było gwarno i tłoczno. Najmłodsi z utęsknieniem czekali na oficjalne otwarcie i początek licznych zabaw oraz niespodzianek. Oficjalnego otwarcia placu zabaw dokonał burmistrz Lidzbarka Maciej Sitarek wraz z zastępcą Burmistrza Januszem Bieleckim. Nie zabrakło również przedstawicieli Rady Miejskiej oraz księdza proboszcza Stanisława Grzywacza, który poświęcił nowo otwarty plac. – Wielofunkcyjny plac zabaw połączony z siłownią zewnętrzną to doskonałe miejsce wypoczynku dla całych rodzin. Na terenie całego placu zabaw ustawione zostały ławeczki i kosze na śmieci, a cały teren został ogrodzony, co z pewnością zapewni bezpieczeństwo korzystających z niego mieszkańców –  mówi Burmistrz Lidzbarka. – To kolejny już plac zabaw, który umożliwi dzieciom wspólne spędzanie czasu – dodaje. W podziękowaniu za nowe miejsce zabaw, dzieci wręczyły Burmistrzowi bukiet kwiatów.

Organizatorem imprezy była Rada Osiedla nr 4. Podczas oficjalnego otwarcia placu zabaw nie zabrakło wspólnej zabawy, konkurencji sportowych, konkursów z nagrodami, ogniska, a także przejażdżek Welexem czy odwiedzić stoisko Welskiego Parku Krajobrazowego. Najmłodsi mieszkańcy mogli także zobaczyć wnętrze policyjnego radiowozu i wozu strażackiego.

Całkowity koszt inwestycji to 218 870,79 zł.