Wielki sukces małej szkoły

Pani Anna Ambrochowicz, polonistka z Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. K. K. Baczyńskiego w Lidzbarku, kolejny raz doskonale przygotowała uczennicę do elitarnego konkursu, jakim jest Olimpiada Literatury i Języka Polskiego. Jej podopieczna, Magdalena Dobiesz, tegoroczna maturzystka, już ma pewne 100% z trzech egzaminów maturalnych: języka polskiego w części ustnej i pisemnej na poziomie podstawowym oraz pisemnym na poziomie rozszerzonym, bowiem 14 kwietnia 2018 roku została finalistką OLiJP na etapie ogólnopolskim. Świetnie napisany esej zapewnił Magdzie sukces na najwyższym szczeblu polonistycznych zawodów.

Ta utalentowana, ale niezwykle skromna licealistka uczy się w klasie politechnicznej, wiąże swoją przyszłość z naukami biologicznymi, lecz pasjonuje ją też literatura i nauki społeczne. Dzięki uzyskanemu tytułowi będzie mogła spokojnie wybrać spośród czekających już na nią indeksów szkół wyższych i ostatecznie zadecydować, czy bardziej ją interesuje medycyna czy prawo, czy woli Uniwersytet Jagielloński czy Uniwersytet Warszawski, a może Politechnikę Gdańską?

Magdalenie Dobiesz i pani Annie Ambrochowicz gratulujemy sukcesów i podziwiamy za ogrom pracy włożony w przygotowanie do konkursu.