Wernisaż wystawy malarstwa Joanny Ranosz

W galerii „Nowa Przestrzeń” przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Lidzbarku odbył się w zeszły czwartek, 31 marca, wernisaż wystawy malarstwa Joanny Ranosz.

Wystawa prezentuje trzydzieści prac lidzbarskiej (ale pochodzącej z Lublina) artystki malującej od kilku lat farbami akrylowymi, akwarelami i pastelami. W pełni „pastelowa” jest także tematyka płócien Joanny Ranosz – dominują kompozycje kwiatowe połączone z impresjonistycznymi w wyrazie przedstawieniami „martwej” natury. Zaprezentowane w lidzbarskiej galerii prace, oprócz wartych podkreślenia walorów wykonawczych (malarka kształciła się pod okiem Jacka Bukowskiego z Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie) mogą być odczytywane jako swoista symbolizacja – próba artystycznego podkreślenia przemian zachodzących w przyrodzie, a więc i życiu człowieka.

Wieczór uświetnił muzycznie występ Joanny Przyborowskiej z zespołem (piosenka poetycka).

Wystawa malarstwa Joanny Ranosz trwa do 25 kwietnia. Prace można oglądać od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00 – 18.00. Galeria „Nowa Przestrzeń” mieści się na drugim piętrze lidzbarskiego ośrodka kultury, przy ulicy Sądowej 23. Wstęp na wystawę jest wolny.