Wernisaż lidzbarskich fotografików

W sobotę 28 stycznia w galerii „Nowa Przestrzeń” przy Miejsko-Gminym Ośrodku Kultury w Lidzbarku odbył się wernisaż wystawy prac fotografików działających pod egidą Lidzbarskiego Klubu Fotograficznego oraz twórców z regionu z tym klubem sympatyzujących.

W galerii pokazano blisko pięćdziesiąt prac o różnorodnej tematyce i technice wykonania. Najwięcej miejsca zajęła tradycyjna w wyrazie fotografia portretowa i pejzażowa, ale znalazły się też kadry tzw. „makrofotografii” ukazujące – w dużym zbliżeniu – fascynujący świat natury. Obok zdjęć wykonanych przy pomocy profesjonalnego sprzętu fotograficznego, pomieszczono też ujęcia z telefonów komórkowych i prostych aparatów automatycznych, które także – co warto podkreślić – reprezentują wysoki poziom artystyczny. Wreszcie też – zdjęcia barwne znalazły się na ścianach galerii obok kadrów czarno-białych.

Kameralną (pomimo licznie przybyłych gości) atmosferę wernisażu ubarwiły: występ solistki Joanny Przyborowskiej, poczęstunek oraz inspirujące dyskusje – nie tylko o sztuce fotografii.

Wystawę można oglądać do końca lutego w galerii „Nowa Przestrzeń” (znajdującej się na pierwszym piętrze Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Lidzbarku) od poniedziałku do piątku, w godzinach 9 – 16. Wstęp na wystawę jest bezpłatny.