Wędkarski Dzień Ojca

Przy pomocy Macieja Sitarka Burmistrza Miasta i Gminy Lidzbark, Zarząd Koła Polskiego Związku Wędkarskiego w Lidzbarku z okazji Dnia Ojca zaprosił ojców i wszystkie chętne dzieci do wzięcia udziału w zawodach wędkarskich parami.

W niedzielę, 23 czerwca od godz. 8.00 nad małym jeziorkiem gościliśmy dziewiętnaście teamów wędkarskich (38 uczestników) w różnym wieku. Łowili dziadkowie, ojcowie, wujkowie z dziećmi nie starszymi niż 14 lat, tworząc w tym dniu mistrzowskie teamy. Zawody odbyły się w jednej 2.5 godz. turze.

Komisja sędziowska pod czujnym okiem Prezesa Koła PZW w Lidzbarku Andrzeja Marchlewicza odstąpiła nieco od ogólnie przyjętych regulaminów rozgrywania zawodów wędkarskich, pozwalając na nieco więcej niż zazwyczaj wędkującym.

Do siatek zawodników trafiały przeróżne gatunki ryb: płocie, jazie, karasie, okonie, ukleje. Nie da się ukryć, że aura nie była sprzymierzeńcem zawodników a słoneczna pogoda wpłynęła znacząco także na żerowanie ryb. Po 2.5 godzinnym wędkowaniu, po zważeniu ryb, wyłoniono zwycięzców – mistrzowskie teamy. Bezapelacyjnymi zwycięzcami tegorocznych zawodów została rodzina Cybulskich – dziadek z wnuczkiem, łowiąc 2325 g ryb. Wyniki najlepszych 10 teamów przedstawiły się następująco:

  1. Cybulski Adam 2325
  2. Młynarczuk Jakub 1645
  3. Szostkowski Filip 925
  4. Lępek Łukasz 850
  5. Sobociński Filip 815
  6. Kordalska Natalia 805
  7. Szczepaniak Bartosz 575
  8. Gajewski Patryk 530
  9. zakrzewski Jakub 530
  10. Chojnacki Mikołaj 520

Sędziowie Zawodów wraz z Prezesem Koła PZW w Lidzbarku najlepszym wręczyli, puchary i dyplomy i vouchery ufundowane przez burmistrza Macieja Sitarka .

Ryby złowione w trakcie zawodów w jak najbardziej dla nich bezpieczny sposób przez wędkujących wpuszczone zostały do jeziora.

Szczególne brawa należą się za zaangażowanie najmłodszym uczestnikom, bo tak naprawdę o wyniki tu nie chodziło a zwycięzcami nie byli tylko wyżej wymienieni a wszyscy, którzy w tym dniu się pojawili i z nami się wspólnie bawili.

Mamy nadzieję, że dziadkowie, ojcowie i wujkowie z dziećmi mieli wielką frajdę w nauce wędkowania i wielu holach niejednokrotnie okazałych ryb.

W imieniu Zarządu Koła PZW w Lidzbarku jeszcze raz chcieliśmy bardzo podziękować Panu Burmistrzowi Miasta i Gminy Lidzbark za okazaną pomoc w organizacji tych zawodów.