VIII Zjazd miłośników Yamahy Virago w Lidzbarku i Piasecznie

W piątek i sobotę, 2 – 3 września, Lidzbark oraz pobliskie Piaseczno gościły motocyklistów przybyłych z różnych stron Polski na VIII Zjazd Miłośników Yamahy Virago zorganizowany przez społeczność forum internetowego virago.com.pl. Wydarzeniu towarzyszyła wspaniała letnia pogoda, a liczne atrakcje zlotowe stały się znakomitą rozrywką zarówno dla motonitów jak i publiczności.

Wieczór pierwszego dnia zjazdu rozpoczęła na piaseczeńskiej plaży impreza taneczna z muzyką rockową graną przez didżejów z lidzbarskiego ośrodka kultury. Nad brzegiem jeziora zapłonęło też ogromne ognisko, co w połączeniu miłą nieformalną atmosferą zlotową, stworzyło dla uczestników doskonałe okoliczności do spotkania, rozmów i wymiany wrażeń z kończącego się już sezonu motocyklowego.

Drugi dzień zjazdu rozpoczął się spotkaniem w lidzbarskim parku rekreacyjno – sportowym „Małe Jeziorko”, gdzie na licznie przybyłych motocyklistów czekały m.in. atrakcje konkursowe – konkurs najwolniejszej jazdy oraz wybór najładniejszego motocykla. Nie obyło się także bez parady ulicami miasta poprowadzonej przez założyciela lidzbarskiego klubu motocyklowego „Jednorożec”. Korowód jednośladów udał się następnie do Piaseczna urokliwą leśną drogą w kierunku Klonowa. Uczestnicy (nawet ci z najdalszych zakątków kraju) chwalili urodę i jakość lokalnych tras.

Wieczór na plaży w Piasecznie to kolejne nagradzane pucharami konkursy (wybór najsympatyczniejszej uczestniczki zlotu oraz konkurs piwny), a także główna atrakcja dnia – koncert znanej rockowej grupy Cuba de Zoo. Muzycy z Ostródy zagrali znakomicie i zostali bardzo dobrze przyjęci przez publiczność. W występ wpisana została też minuta ciszy – dedykowana pamięci jednego z członków motocyklowej społeczności, który zmarł dzień wcześniej.