V RODZINNE IGRZYSKA NA ORLIKU ZA NAMI

W niedzielę 30.06.2019 r na Kompleksie Boisk Sportowych „ORLIK 2012” w Starym Dłutowie, odbyło się wydarzenie sportowo-rekreacyjne o nazwie: „V RODZINNE IGRZYSKA NA ORLIKU 2019 -Z SERCEM DO SPORTU”. Była to już piata edycja tej wspaniałej rodzinnej sportowej zabawy. Organizatorem wydarzenia był Animator Sportu na ORLIKU pan Krzysztof Sadowski. Wydarzenie to przyciągnęło dużą liczbę uczestników, którzy zechcieli wziąć udział w tej sportowej zabawie i na wesoło spędzić niedzielne popołudnie. Zabawa skierowana była dla całych rodzin, ale jak łatwo było przewidzieć  głównymi jej uczestnikami były dzieci. Nie zabrakło również rodziców ,dziadków ,którzy nie tylko wspierali  i dopingowali najmłodszych członków swoich rodzin ale również aktywnie brali udział we wszystkich przygotowanych konkurencjach sportowych. W zabawie udział wzięło ponad dwadzieścia rodzinnych zespołów, występujących nawet w siedmioosobowych składach. Przygotowane konkurencje sportowe  nie sprawiły uczestnikom żadnych trudności z ich wykonaniem i tym samym sprawiły dużo radości,uśmiechu i zadowolenia. Były to min. uderzenia piłką z połowy boiska do pustej bramki,rzuty lotka do tarczy, zbijanie kręgli, turbokozak czy zbieranie rozrzuconych piłek jednocześnie przez wszystkich uczestników. Sportowe wydarzenie przyciągnęło również na Orlik dużą liczbę osób, które zechciały kibicować swoim faworytom co tylko uatrakcyjniło przebieg sportowych animacji. Dla wszystkich przybyłych  przygotowany był słodki poczęstunek oraz grilla, a dla wszystkich aktywnie biorących udział w zabawie przygotowane były nagrody,które były rozlosowane spośród wszystkich uczestników oraz medale dla najmłodszych. Nagrodą główną do wygrania był piękny rower górski,który w drodze losowania stał się własnością Kacpra Gumowskiego z Nicka. Zwycięzcami tegorocznej edycji została drugi rok z rzędu rodzina Dobuckich z Nicka , w składzie której znaleźli się: Agatka, Bożena i Szymon.

 Jako organizator tego małego Sportowego Święta uważam to wydarzenie za wielki sukces,ponieważ nie często udaje się spotkać w jednym miejscu tak dużą liczbę rodzin bawiących się sportem i jednocześnie rywalizujących ze sobą o miano zwycięzców .Tego dnia jednak najwięcej na orliku było śmiechu i uśmiechu co jest świadectwem wspaniałej wesołej rodzinnej zabawy.

Dziękuję wszystkim uczestnikom za przybycie i wzięcie udziału w zabawie i niezapomniane sportowe emocje. Dziękuje również tym wszystkim ,którzy służyli pomocą w czasie trwania zawodów .Szczególne podziękowania kieruję do wszystkich sponsorów,którzy wsparli to wspaniałe wydarzenie sportowe.