Udana inauguracja sezonu Lena druga w Luboniu

22 sierpnia 2021 r. rozpoczęliśmy sezon 2021/2022 w tenisie stołowym. Tego dnia w Luboniu został rozegrany Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Tenisa Stołowego o PUCHAR PZTS. Nasz Klub reprezentowały: RUCIŃSKA Lena i SKUZA Karolina.

Korzystając z okazji, nie omieszkaliśmy zrobić sobie zdjęcie z WANG ZENG YI. Jest to bardzo dobry zawodnik i trener z Chin. Gra i mieszka już wiele lat w Polsce. Zdobył wiele tytułów dla Polski. Chętnie z Jego gry korzystają polskie kluby z najwyższej klasy rozgrywkowej a z wiedzy o tenisie stołowym Kadry Narodowe od Kadetów po Seniorów. Wracając do turnieju.

KAROLINA zajęła XIII MIEJSCE. Z gry Karoliny byłem zadowolony. Wykazywała dużą wolę walki i nie bała się podejmować ryzykownych zagrań. Był to też Jej debiut w kategorii młodziczek.

LENA zajęła II MIEJSCE. Grała bardzo pewnie. Stosowała ciekawy, różnorodny repertuar zagrań. Z rywalkami wygrywała wiele mocnych (siła i rotacja) wymian. Stoczyła bardzo dobry, półfinałowy pojedynek z BARTOSZKO Natalią z WROCŁAWIA (wcześniej tocząc z Nią zacięte 5-setowe boje), wygrywając pewnie i zasłużenie 3-0. W finale też łatwo „skóry” nie sprzedała, przegrywając 1-3 (dobrze, że miała ponownie kontakt z „czopem”, takich gier potrzeba nam jak najwięcej).

Gra Leny i Karoliny, naprawdę mogła się podobać. To dobry prognostyk przed nowym sezonem 2021/2022 – podsumował trener Sławek Ostrowski.

                                                                               SŁAWOMIR  OSTROWSKI