Uczniowie z Wąpierska w Rezerwacie „Piekiełko”

Dźwiękospacery to cykl twórczych terenowych warsztatów, skierowanych do najmłodszych odbiorców kultury. Projekt ma na celu stworzenie archiwum dźwiękowego, dźwiękowej mapy najbliższego otoczenia. W ramach projektu powstanie interaktywna wystawa, książka-przewodnik po dźwiękach Warmii i Mazur oraz płyta (audiobook).

Zajęcia dla uczniów Niepublicznej Szkoły Podstawowej im.Wincentego Witosa w Wąpiersku poprowadził Krzysztof Topolski – muzyk zajmujący się elektroakustyczną improwizacją i field recording’em. W ramach zajęć uczniowie wybrali się do Rezerwatu Piekiełko gdzie nagrywali dźwięki spienionej rzeki Wel, otaczającego ją lasu i zwierząt tam żyjących. Udokumentowany został również dźwięk mrowiska, dźwięk którego usłyszenie w normalnych warunkach nie jest możliwe, a przy pomocy mikrofonu kontaktowego okazał się tupotem milionów nóg mrówek.

Dźwiękospacery otwierają nas na dźwięki otoczenia, uwrażliwiają i wyjaskrawiają na to czego nie dostrzegamy bądź jesteśmy przyzwyczajeni. Z niecierpliwością czekamy na dźwięki Piekiełka i umieszczenie ich na dźwiękowej mapie Województwa Warmińsko-Mazurskiego!

555f927c7d099b