Wycieczki uczniów ze Szkoły Podstawowej w Bryńsku

11 czerwca uczniowie z klas 4-6 SP Bryńsk wraz z opiekunami udali się na wycieczkę do Olsztyna. Pierwszym punktem była wizyta w Planetarium, gdzie  dzieci mogły pogłębić wiadomości z dziedziny astronomii. Film pod tytułem: Ziemia, Księżyc i Słońce pomógł zrozumieć, dlaczego świeci Słońce i do czego można je wykorzystać, jak zmieniają się pory roku, Co dzieje się na niebie? Po ciekawej projekcji grupa udała się do kina na film „Ups, arka odpłynęła”. Uczniowie zwiedzali także Rynek Starego Miasta, który jest jednym z najstarszych, zabytkowych i głównych placów Olsztyna oraz dziedziniec zamku, z XIV wieku. Na tymże zamku została napisana I księga dzieła Kopernika o heliocentrycznej teorii budowy świata.

Tego samego dnia, tym razem do Bydgoszczy udały się na wycieczkę dzieci klas 0-III.
W świat magii fizyczno-chemicznej wprowadził dzieci prof. Ciekawski. Uczniowie mogli również osobiście doświadczyć niektórych zjawisk fizycznych i optycznych, po czym udały się na plac zabaw, gdzie aktywnie i miło spędziła czas.
W Muzeum Mydła pani przewodnik zapoznała dzieci jak dbano o higienę osobistą na przestrzeni wieków, a także zaprezentowała ciekawe eksponaty związane z higieną. Uczestnicy wycieczki własnoręcznie zaprojektowali i wykonali mydełka, które później otrzymywali w prezencie.
Na zakończenie uczniowie obejrzeli film ,,Magiczne drzewo”. Z wycieczki wszyscy wrócili zmęczeni ale zadowoleni.