„Tydzień z Internetem” w Bibliotece Miejskiej

26 marca o godz. 16.00 Biblioteka Miejska w Lidzbarku zaprasza osoby dorosłe i seniorów na spotkanie „Selfuj się kto może!” , organizowane w ramach kampanii „Tydzień z Internetem”.
Uczestnicy, wykorzystując tablety, uczyć się będą jak prosto i efektownie edytować swoje zdjęcia za pomocą aplikacji Photo Editor by BeFunky. Zajęcia trwają ok. półtorej godziny.
Selfie to rodzaj fotografii autoportretowej, zazwyczaj wykonywanej z trzymanego w ręku aparatu cyfrowego, kamery lub telefonu komórkowego.
Biblioteka w Lidzbarku organizuje spotkanie w ramach kampanii „Tydzień z Internetem”. Jest to ogólnoeuropejska akcja, wspierana przez Neelie Kroes, Wiceprzewodniczącą Komisji Europejskiej i Komisarz Unii ds. Agendy Cyfrowej, mająca na celu zachęcenie jak największej liczby osób do skorzystania z Internetu. Działania mają pokazać ciekawe i praktyczne możliwości wykorzystania różnorodnych zasobów i zastosowań nowych technologii głównie dla tych, którzy do tej pory z nich nie korzystali. W Polsce kampanię koordynuje Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego (FRSI), prowadząca m.in. ogólnopolski Program Rozwoju Bibliotek. Akcja odbywa się już po raz piąty.
Informacji na temat spotkania udziela:
Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Lidzbarku
Ul. Zamkowa 2
Tel. 23 69 61 141
Na zgłoszenia osobiste lub telefoniczne czekamy do 25.03.2014r.