Tydzień turystyki szkolnej w lidzbarskim Gimnazjum

 

Tradycyjnie pod koniec każdego roku szkolnego organizowany jest dla uczniów Tydzień Turystyki, podczas którego każda klasa organizuje wraz z wychowawcą wycieczkę lub biwak.

Wycieczki i inne formy turystyki są integralną formą działalności wychowawczej szkoły, organizowaną w celu poznawania kraju, jego środowiska przyrodniczego, tradycji, zabytków kultury i historii, przygotowanie młodego człowieka do bezpiecznego uprawiania turystyki czy poszerzania wiedzy z różnych dziedzin życia społecznego, gospodarczego i kulturalnego.

W  2015 roku młodzież gimnazjalna uczestniczyła w 11 wycieczkach autokarowych, 7 biwakach i 12 wycieczkach pieszych.

 

Dni turystyki inspirują nas do odkrywania pięknych zakątków naszej ojczyzny. W tym roku  kl. III Gimnazjum im. Szarych Szeregów  w Lidzbarku odwiedziła Inowrocław, stolicę Kujaw.

Decyzja była trochę nowatorska, bo zwiedza się przecież Warszawę , Gdańsk, Zakopane, Kraków, Toruń, ale Inowrocław…  Cóż  można zobaczyć  w Inowrocławiu? Otóż jest to urocze miejsce na wycieczkę rekreacyjno- turystyczną. Uczniowie zwiedzili m. in. Kurort-tężnię solankowa, Pijalnię wód – Palmiarnię, Instytut Solnictwa czy Instytut Prymasa kardynała Józefa  Glempa.

Blisko(140 km), tanio , rekreacyjnie – polecamy.

 

IMG_1533
IMG_1536