Triathlon Energy 1 – 2 lipca – dwa dni atrakcji i emocji

Kiedy po raz pierwszy Lidzbark debiutował na mapie polskiego triathlonu, chyba nikt nie spodziewał się efektu końcowego. Do małej miejscowości na Warmii i Mazurach zdecydowało się przyjechać 200 zawodników. Niemal wszyscy byli zaskoczeni zarówno warunkami i infrastrukturą w miasteczku, jak i przyjęciem przez mieszkańców, którzy tłumnie kibicowali na trasie rowerowej i biegowej.

W tym roku w pierwszy weekend lipca odbędzie się II edycja Triathlonu Energy. Wspólnie z władzami miasta przygotowaliśmy dużo atrakcji. Sobota to zawody dla dzieci, warsztaty kulinarne, cross kajaki oraz spotkanie z Marcinem Koniecznym, który opowie m.in. o przygotowaniach do startu Ironman na Hawajach. A w niedzielę  duża dawka emocji i adrenaliny. Zawody na trzech dystansach oraz rywalizacja sztafet.  Niedziela to już zawody na trzech dystansach. Pierwsi do rywalizacji ruszą zawodnicy na dystansie 1/2 IronMan. Zarówno indywidualnie jak i w sztafetach. Później tzw. ćwiartka (1/4 IM). Także indywidualnie i w sztafetach, a na koniec najkrótszy dystans –  1/8 IronMan.

Nie tylko zawodnicy

I tak samo jak w ubiegłym roku, kiedy zawodnicy będą rywalizować na trasach, na stadionie miejskim Nadleśnictwo Lidzbark przygotuje atrakcje dla dzieci. Będzie edukacyjna przyczepa, konkursy i inne atrakcje. A dla tych, którzy zgłodnieją  stoiska ze smakołykami za drobną opłatą. W tym roku, w odróżnieniu od zeszłego, w strefie finischera, gdzie zawodnicy po ukończeniu otrzymają posiłek regeneracyjny będą mogli za kilka złotych posilić się ich najbliżsi.

Impreza odbywa się pod patronatem Marszałka Warmińsko – Mazurskiego Gustawa Marka Brzezina i Starosty Powiatu Działdowskiego oraz Burmistrza Lidzbarka Macieja Sitarka.