Trening z trenerem Milika, Kapustki i Zielińskiego już za nami!

Trening z trenerem Reprezentacji Polski w Piłce Nożnej do lat 21 – Ryszardem Robakiewiczem odbył się 22 czerwca o godz. 11:00.

Na specjalne zaproszenie Animatora Orlika Sebastiana Nawrockiego trener-selekcjoner odwiedził nasze miasto i przeprowadził pokazowy trening z młodymi piłkarzami UPKS Poncio 2010 Lidzbark.

Ryszard Robakiewicz w swojej zawodowej karierze grał m.in. w Legii Warszawa zdobywając Puchar Polski i strzelając dwie bramki Bayernowi Monachium w Pucharze UEFA. Rozegrał 181 meczy w polskiej ekstraklasie strzelając 53 bramki. Dziś jest trenerem w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Łodzi oraz wraz z trenerem Marcinem Dorną prowadzą Reprezentację Polski do lat 21 w której grają tacy piłkarze jak: Arkadiusz Milik, Bartosz Kapustka czy Piotr Zieliński – gwiazdy Mistrzostw Europy rozgrywanych teraz we Francji.

Trener Robakiewicz pokazał młodym adeptom piłki nożnej w Lidzbarku ciekawy trening oraz przekazał cenne wskazówki dla wielu z nich, jak mają zachowywać się na boisku podczas gry z piłką i bez niej. Trening bacznie obserwowali: zebrani rodzice, Dyrektor MOSiR w Lidzbarku – Krzysztof Kopowski, trener UPKS Poncio- Tomasz Poniewski, włodarze miasta w składzie: Burmistrza, Vi-ce Burmistrza oraz Sekretarza Miasta.

Po treningu trener posilił się posiłkiem, odwiedził jeden z ośrodków wczasowych w Lidzbarku, plażę miejską oraz kompleks boisk na stadionie.

„Lidzbark to wspaniałe miasto, ładniejsze od tego Warmińskiego. Oprócz dobrej infrastruktury sportowej macie bardzo dużo atutów pozasportowych tj. rzeka, jeziora, lasy, aby sport w Lidzbarku się rozwijał i stał na dobrym poziomie. Takie połączenie daje bardzo duży wachlarz możliwości” – powiedział Ryszard Robakiewicz.

Trener Reprezentacji Polski obiecał też, że we wrześniu odwiedzi nasze miasto po raz kolejny.