Tłumnie przybyli kolędować

W niedzielę, 7 stycznia w Sali Widowiskowej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Lidzbarku odbył się Noworoczny Koncert Kolęd w wykonaniu Tomka Kamińskiego, któremu towarzyszyły dzieci z działających w Lidzbarku scholi.

Wydarzenie przyciągnęło ogromną wprost publiczność, największa sala lidzbarskiego ośrodka kultury była wypełniona po brzegi. W tych okolicznościach Tomek Kamiński, znany toruński twórca „muzyki z przesłaniem” i były muzyk legendarnej Nocnej Zmiany Bluesa, wykonał przeszło godzinny koncert, na repertuar którego złożyły się nie tylko tradycyjne polskie kolędy, ale także znane utwory o tematyce świątecznej i autorskie kompozycje bluesmana. Artyście akompaniowało trio grające na instrumentach akustycznych, towarzyszyły mu także (oprócz schól) dwa znakomite żeńskie głosy. Reakcja publiczności? Gromkie brawa nagradzały każdy z wykonanych na niedzielnym koncercie utworów!

Wydarzenie współorganizowane przez lidzbarskie parafie oraz gospodarza miasta, burmistrza Macieja Sitarka było okazją do spotkania z muzyką, w której – oprócz walorów artystycznych – liczą się także sens i przesłanie. Koncert ten dobitnie dowiódł, iż odbiorcy sztuki w Lidzbarku potrzebują jej na najwyższym poziomie.