„Sztuka bez granic”

W niedzielę 29 października w galerii „Nowa Przestrzeń” przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Lidzbarku odbył się wernisaż wystawy malarstwa młodych artystów z Mławy, „Sztuka bez granic”.

Licznie przybyli na to wydarzenie goście mogli obejrzeć przeszło sto prac w większości wykonanych techniką akrylową i o różnorodnej tematyce – od martwej natury, pejzażu i portretu, po wizje nadrealistyczne. Tym, co zwraca szczególną uwagę jest doskonałość wykonania prezentowanych obrazów, wykraczająca poza obiegowe rozumienie sztuki tworzonej przez dzieci i młodzież (wystawa gromadzi obrazy autorstwa twórców w wieku od 7 do 18 lat). W sumie na „Sztukę bez granic” składają się prace aż dwudziestu dziewięciu młodych malarzy – jest to więc najobszerniejsza ekspozycja sztuk plastycznych, spośród prezentowanych dotąd w lidzbarskiej galerii.

Tradycyjnie już dla „Nowej Przestrzeni”, goście niedzielnego wernisażu uczestniczyli w dodatkowo przygotowanych atrakcjach – nastrojowym recitalu piosenek w wykonaniu Marty Wiadrowskiej i słodkim poczęstunku (na przybyłych czekały kawa i herbata oraz pyszne ciasta).

Wystawa „Sztuka bez granic” to wspólna inicjatywa lidzbarskiego ośrodka kultury i dwóch placówek kultury z Mławy – Galerii „13” oraz Autorskiej Pracowni Plastycznej, których przedstawiciele otwierali to wydarzenie dziękując przybyłym gościom, młodym artystom oraz ich rodzicom.

Wystawę można oglądać do 29 listopada w galerii „Nowa Przestrzeń” przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Lidzbarku, ul. Sądowa 23; od poniedziałku do piątku, w godzinach 9 – 17. Wstęp do galerii jest bezpłatny.