Szopka z żywymi zwierzętami

Na Placu Hallera, tuż obok choinki, po raz kolejny na dwa dni stanęła bożonarodzeniowa szopka. Niezwykła bo z żywymi zwierzętami. W okazałej drewnianej stajence wykonanej przez pracowników gospodarczych lidzbarskiego Urzędu zobaczyć można było oślicę Agatę, alpakę Tosie, a także owieczkę, kozę, kucyka, króliki, a nawet czarne łabędzie. Wszystkie zwierzaki pochodziły z Farmy Noego pana Ryszarda Gramsa.

W przedsionku szopki stał żłóbek a w nim figury Matki Bożej i św. Józefa oraz narodzonego Dzieciątka. Oprócz Świętej Rodziny nie zabrakło Anioła, pastuszków i owieczek. Bożonarodzeniową szopkę tłumnie odwiedzali lidzbarzacy oraz zachwycone grupy dzieci z przedszkoli oraz ze szkół. Pociechy trudno było odciągnąć od zwierzaków, które doskonale radziły sobie z ogromnym zainteresowaniem.

W sobotę tradycyjnie już Koła Gospodyń Wiejskich zaprosiły na świąteczny poczęstunek. Panie jak zwykle stanęły na wysokości zadania. Nie obyło się bez tradycyjnej grzybowej, świątecznych krokietów czy przepysznych pierogów.  Za swój wkład zaangażowanym w organizację poczęstunku Paniom osobiście podziękował burmistrz Maciej Sitarek.