Święto Ciborza z kukurydzą w tle

„Święto Kukurydzy” to już wpisana na stałe indywidualna impreza sołectwa Cibórz. Mieszkańcy nie tylko Ciborza, ale i okolicznych wsi, przybyli na to święto ze względu na mnóstwo atrakcji zapewnionych przez organizatorów. Uroczystość rozpoczął poprzez powitanie wszystkich gości Radny Rady Miejskiej Leon Chmielewski oraz sołtys Ciborza Jan Sowiński. W święcie uczestniczyły lokalne władze samorządowe z burmistrzem Lidzbarka Maciejem Sitarek na czele oraz znamienity gość – dyrektor Oddziału Terenowego Agencji Nieruchomości Rolnych w Olsztynie – Zbigniew Nadrowski.

Dużym zainteresowaniem, wśród przybyłych gości, cieszyła się grochówka, grill, jak i namioty, gdzie każdy z uczestników mógł zasmakować ciast i potraw przygotowanych przez miejscowe gospodynie. Wszyscy z niecierpliwością czekali na rozegranie przygotowanych przez animatorów z MGOK konkurencji sprawnościowych dla dzieci, kobiet i mężczyzn, w których uczestnicy mogli wygrać wspaniałe nagrody ufundowane przez sponsorów. Podczas rywalizacji można było wykazać się umiejętnościami zręcznościowymi, kulinarnymi czy siłowymi przy przerzucaniu 180 kg opony. Na najmłodszych czekała dmuchana atrakcja, malowanie twarzy, tatuaże i zaprezentowany kombajn do zbioru kukurydzy. Nie zabrakło występu artystycznego. Zgromadzonym czas umiliła nasza utytułowana Młodzieżowa Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Lidzbarku wraz z zespołem tanecznym. Festyn zakończył się wspólną zabawą taneczną przy dźwiękach Foto-Rytmik Gmyr.

Organizatorzy dziękują wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do zrealizowania i przebiegu święta, zapraszamy serdecznie w przyszłym roku.