Stare Dłutowo i Wąpiersk w ubieganiu się o Złotą Chochlę Radia7

Konkurs Kulinarny o Złotą Chochlę Radia7 dla kół gospodyń i stowarzyszeń był okazją do rozsmakowania się w regionalnych daniach, jak i świętowania siódmych urodzin Radia7. Naszą Gminę dumnie reprezentowały Panie ze Starego Dłutowa i Wąpierska. Stare Dłutowo kusiło przybyłych krokietami z kapustą, pieczarkami i serem, chłopskim garnkiem, ziemniakami zapiekanymi, faszerowanym mięsem, chlebem ze smalcem i ogórkiem, farszynkami mazurskimi, tortillą, ciastami oraz przetworami. Stoisko udekorowane miały wyrobami rękodzielniczymi oraz gadżety promującymi gminę Lidzbark. Przy Wąpiersku unosił się aromat czarniny, pierogów faszerowanych wędzonym pstrągiem z kasza gryczaną i zasmażką, zupy grzybowej, pierogów z kapustą i grzybami, pstrąga wędzonego, ciast oraz syropu z czarnego bzu i mięty. Było naprawdę pysznie.

W jury konkursu zasiadła przewodnicząca rady miejskiej w Żurominie Barbara Michalska, redaktor Radia7 Adam Ejnik, a przewodniczył przesympatyczny mistrz kuchni Kurt Scheller.
Gospodynie wróciły z Żuromina zachwycone spotkaniem z Kurtem Schellerem, z nowymi pomysłami i dyplomami przyznanymi za uczestnictwo w konkursie o Złota Chochlę Radia7.