SPOTKANIE Z POWIATOWYM RZECZNIKIEM PRAW KONSUMENTA

Zarząd Osiedla nr 1 zorganizował spotkanie pod hasłem: „Świadomy Konsument zna swoje prawa”, które odbyło się 21 października w galerii „Nowa Przestrzeń”.  Spotkanie poprowadziła Anna Urban, Powiatowy Rzecznik Praw Konsumenta.

Podczas prelekcji zostały omówione między innymi sprawy dotyczące reklamacji obuwia, sprzętu AGD, zasad zgłaszania reklamacji oraz trybu i terminów ich załatwiania, jak i możliwości zwrotu zakupionego towaru. Mieszkańcom przekazano  wiele ważnych i cennych wskazówek przydatnych w życiu codziennym. Nie zabrakło również ogromnej ilości pytań skierowanych do Rzecznika. Zapytania dotyczyły wielu zagadnień, które bezpośrednio związane były z prawami i obowiązkami konsumenta oraz sprzedawcy.
Na zakończenie, pani rzecznik podkreśliła, że do rzecznika można się zgłaszać nie tylko w razie problemów, ale również po poradę prawną przed zawarciem jakiejkolwiek umowy.

Anna Urban przyjmuje w poniedziałki, wtorki, środy w godz. 08:30 – 15:30 w sali  budynku Starostwa Powiatowego przy ul. Władysława Jagiełły 6/8 w Działdowie.

W tych dniach i godzinach udzielane są przez nią także bezpłatne porady telefoniczne pod nr.: 23 697 59 49.

spotkanie z rzecznikiem (3) spotkanie z rzecznikiem (1) spotkanie z rzecznikiem (2)