Spektakl kabaretowy grupy Spektrum

Kabaret jest sztuką. Mogli się o tym przekonać widzowie, którzy w niedzielę 19 lutego licznie odwiedzili Salę Widowiskową lidzbarskiego ośrodka kultury, aby obejrzeć program teatralno-kabaretowy przygotowany przez grupę „Spektrum”.

Na godzinne przedstawienie złożyły się skecze i piosenki (w tym jedna autorska, młodego hiphopera z Lidzbarka, Filipa Józwowskiego), których tematyka oscylowała wokół uczuć i relacji damsko-męskich. Sprzyjał temu zdecydowanie czas prezentacji przedstawienia – można je było obejrzeć zaledwie kilka dni po Walentynkach.

Jako w pełni autorski program młodych aktorów z Lidzbarka, wieczór kabaretowy ujmował humorem na naprawdę wysokim poziomie, który rozpisany został na różnorodne efekty teatralne – zarówno bawiące widzów warstwą tekstową, jak i choreograficzną. Swoistej estymy przedstawieniu dodawały – fortepianowy akompaniament oraz starannie przygotowana scenografia .
Niedzielny spektakl był wreszcie przedsięwzięciem, przy którym pracowała spora liczba lidzbarskich twórców i aktorów – oto ich pełna lista:

Wiktoria Sławińska
Patrycja Karpińska
Julia Drumińska
Julia Chylińska
Rafał Jagodziński
Sara Stróż
Wiktor Jabłoński
Filip Józwowsk
Aleksander Kowalski
Kinga Kruszewska
Konrad Komosiński
Aleksandra Powałka
Zuzia Wasielewska
Weronika Kalinowska
Justyna Jerchewicz
Anna Wasielewska
Marta Wiadrowska
Iwona Jabłońska
Jacek Wiśniewski (realizator dźwięku)
Krzysztof Rychcik (akompaniament)

Przedstawienie grupy teatralnej „Spektrum” należy zdecydowanie zaliczyć do udanych inicjatyw artystycznych Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Lidzbarku, instytucji przy której to właśnie działają młodzi lidzbarscy aktorzy. Przedstawienie to niebawem będzie także prezentowane na scenach okolicznych miejscowości.