Seniorzy obchodzili swoje święto

Świętowanie obchodów Dnia Seniora stało się już tradycją. Uroczyste obchody tego dnia w tym roku odbyły się w miniony piątek, 24 listopada.

Dzień Seniora to szczególne święto. Dotyczy bowiem osób starszych, którym należy się szacunek i uznanie za bezinteresowną miłość i mądrość życiową, jakimi obdarowują młodsze pokolenia. Seniorzy z Lidzbarka jak zwykle nie zawiedli i tłumnie przybyli na świętowanie swojego dnia. W tegorocznych obchodach udział wzięło ponad 150 osób. Oprócz lidzbarskich seniorów w sali widowiskowej pojawili się władze miasta oraz zaproszeni goście z zaprzyjaźnionych gmin: Rybna, Iłowa, Płośnicy oraz Działdowa

Wszystkim wciąż młodym duchem seniorom składam najserdeczniejsze życzenia zdrowia, życzliwości oraz aby jesień życia była najlepszym czasem do spełniania marzeń i życzeń dotąd niespełnionych – powiedział burmistrz Lidzbarka Maciej Sitarek.

Po podziękowaniach i życzeniach, przyszedł czas na występy artystyczne, podczas których zaprezentowała się brać harcerska,  dzieciaczki z Przedszkola Miejskiego w Lidzbarku oraz seniorzy z Dziennego Domu  „Senior-Wigor”. Na miłe zakończenie imprezy harcerze wręczali przybyłym drobne upominki wraz z serdecznymi życzeniami zdrowia, wszelkiej pomyślność, radości i uśmiechu w każdym momencie życia.

`Dzień Seniora` został zorganizowany przez Hufiec ZHP Lidzbark dzięki dotacji przyznanej przez Gminę Lidzbark w ramach otwartego konkursu ofert dla organizacji pozarządowych.