RUCIŃSKA LENA I PINGOT ZUZANNA Z AWANSEM DO GRAND PRIX POLSKI W TENISIE STOŁOWYM

20 lutego 2021 r. w DZIAŁDOWIE rozegrano 1. WOJEWÓDZKI TURNIEJ KWALIFIKACYJNY MŁODZIKÓW I KADETÓW w Tenisie Stołowym.

Reprezentacja naszego Klubu wystąpiła w składzie: RUCIŃSKA Lena; PINGOT Zuzanna; WITKOWSKA Julia; SKUZA Karolina i NADOLSKA Roksana.

To był bardzo dobry turniej dziewcząt, niezależnie od miejsc, które zajęły. Wszystkie prezentowały bardzo dobrą, skuteczną grę. Dobrze funkcjonował serw (było w nim dużo jakości i brak „ zepsutych” serwów). Wszystko to zdecydowało, że i wyniki były bardzo zadawalające. W kategorii MŁODZICZKA turniej wygrała PINGOT Zuzanna uzyskując awans do GRAND PRIX POLSKI, który zostanie rozegrany 19-21 marca 2021 w DĘBICY. W tym Grand Prix Polski wystąpi także RUCIŃSKA Lena, która ma LIMIT OGÓLNOPOLSKI i nie musiała grać eliminacji wojewódzkich.

Miłą niespodziankę sprawiła LENA wygrywając turniej w kategorii KADETKA. W pokonanym polu pozostawiła takie zawodniczki jak MADEJ Zosię 3-2 (przegrywając 0-2, potrafiła rozstrzygnąć pojedynek na swoją korzyść – tym samym pokazała dużą odporność psychiczną), do niedawna zawodniczka DEKORGLASS-u a obecnie OTSK RADISON Ostróda i PIECKOWSKĄ Marysię z DEKORGLASS-u Działdowo 3-0. Finał z JANKOWSKĄ Julią z Gołdapi Lena także wygrała 3-0. Tym samym uzyskała awans do GRAND PRIX POLSKI KADETEK, który zostanie rozegrany 05-07 marca 2021 w KRAKOWIE – oczywiście o ile koronawirus pozwoli. Warto wspomnieć, że Lena rywalizowała w kat. Kadetek z o 3 i 4 lata starszymi od siebie rywalkami. Tym cenniejsze jest to zwycięstwo – powiedział trener Sławek Ostrowski.

Tak jak powiedziałem wcześniej, bardzo zadowolony byłem z gry i postawy każdej z moich zawodniczek. Prezentowały przyzwoity poziom solidnej, pełnej pomysłowości gry podsumował trener Sławomir Ostrowski.

OTO WYNIKI : RUCIŃSKA Lena (kadetka) I miejsce ; PINGOT Zuzanna (młodziczka) I miejsce ; WITKOWSKA Julia (młodziczka) III miejsce ; SKUZA Karolina (młodziczka) IV miejsce i NADOLSKA Roksana (młodziczka) miejsce 9-12.                                                                 

TRENER  SŁAWOMIR  OSTROWSKI