Rockujący Ojciec, czyli koncert z okazji Dnia Ojca

W piątek, 23 czerwca na scenie Sali Widowiskowej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Lidzbarku odbył się koncert z okazji Dnia Ojca – i tym razem w domu kultury zagościły brzmienia z gatunków hard rocka i heavy metalu prezentowane przez dwa zespoły, Spiritchaser i Hiroshima.

Pochodząca z Działdowa grupa Spiritchaser otwierała koncert ciekawą interpretacją „mocnego uderzenia”, w której wyeksponowanym gitarom towarzyszyły budujące nastrój instrumenty klawiszowe oraz wyrazisty męski wokal. Obok charakterystycznych dla stylu grupy szybkich utworów pojawiły się również kompozycje z gatunku rockowej ballady.

Występ Działdowian znakomicie wprowadził publiczność w klimat występu Hiroshimy, heavy metalowego zespołu złożonego z muzyków pochodzących z Olsztyna i Szczytna. Grupa zaprezentowała ekspresyjne wykonanie blisko dziesięciu utworów powstałych w różnym okresie swojego istnienia. W muzyce zespołu słychać było wyraźne inspiracje klasyką gatunku, a sam koncert odznaczał się wybitną głośnością – Hiroshima gra na żywo na poziomie mocy dźwięku zbliżonym do występów Motorhead.

Siła rocka i metalu oraz doskonały nastrój – tak obchodzono Dzień Ojca w Lidzbarku!